Արցախում որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 1039 աճյուն 12/21/2020 11:48 | ԼՐԱՀՈՍ
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր, Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության փրկարար ջոկատներն իրականացնում են փրկարար-որոնողական աշխատանքներ այն վայրերում, որտեղ տեղի էին ունեցել ռազմական գործողություններ: ԱԻՊԾ հաղորդմամբ, այդ աշխատանքների արդյունքում դեկտեմբերի 20-ի դրությամբ հայտնաբերվել է 1039 աճյուն, որոնց մեջ կան նաև քաղաքացիական անձանց մարմիններ:
ԱԻ պետական ծառայության տնօրեն՝ գեներալ-մայոր Կարեն Սարգսյանի միջամտությամբ որոնողական աշխատանքներին փրկարար ջոկատների հետ մասնակցում են նաև զոհված կամ անհետ կորած զինծառայողների հարազատները, ինչպես նաև տեղանքին ծանոթ զինվորականները:
Այսօր որոնողական աշխատանքները շարունակվում են Շուշիի շրջանի լեռնաանտառային հատվածներում, Մարտունու, Հադրութի և Ֆիզուլու շրջաններում:

1039 тел военнослужащих и мирных жителей обнаружено в Арцахе за время поисков 12/21/2020   12:02  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
С 13 ноября 2020 года и по сей день, спасательные отряды Государственной службы по чрезвычайным ситуациям проводят поисково-спасательные работы в местах боевых действий. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
В результате данных работ, по состоянию на 20 декабря обнаружено 1039 тел, в том числе и тела мирных жителей.
При содействии начальника Государственной службы по чрезвычайным ситуациям генерал-майора Карена Саркисяна, вместе с спасательными отрядами в поисковых работах принимают участие родственники погибших или пропавших без вести военнослужащих, а также военные, знакомые с местностью.
Сегодня поиски продолжаются в горно-лесных районах Шушинского, Мартунинского, Гадрутского и Физулийского районов.
13:18 18/12/2020Тела еще 35 армянских военнослужащих и одной пожилой женщины обнаружены в ходе поисков - ГСЧС Арцаха