Արթուր Վանեցյանն առաջարկել է ԱԱԾ աշխատակցի օրն այցելել Եռաբլուր 12/18/2020 17:18 | ԼՐԱՀՈՍ
Շնորհակալ եմ այս օրհասական պահին մեր Հայրենիքի ապագայի հետ կապված ձեր մտահոգության ու հնչեցրած հստակ գնահատականների համար։
Դեկտեմբերի 20-ին նշվում է Հայաստանի անվտանգության մարմինների աշխատակցի օրը։ Մեզ համար շատ կարևոր և խորհրդանշական այս տոնը, ցավոք, չենք կարող նշել նախկինի պես: Այս տարին տարբերվում է նախորդ բոլոր տարիներից։ Վտանգված է մեր պետության և ժողովրդի ապագան: Հայաստանի Հանրապետությունն ապրում է իր գոյության ամենավտանգավոր շրջանը․ ունենք Արցախի զգալի մասի կորուստ, հազարավոր զոհված եղբայրներ և դեռևս չլուծված անվտանգային խնդիրներ:
Որպես ազգային անվտանգության համակարգում երկար տարիների ծառայող՝ առաջարկում եմ ազգային անվտանգության մարմինների հարգելի աշխատակիցներին, պահեստազորի սպաներին, ենթասպաներին, շարքային կազմին և սիրելի վետերաններին՝ այս տարի Հայաստանի անվտանգության մարմինների աշխատակցի օրը՝ դեկտեմբերի 20-ին, այցելենք Եռաբլուր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհված մեր հերոսների հիշատակին։ Վստահ եմ՝ հենց Եռաբլուրն է այն վայրը, որտեղ մենք պետք է լինենք մեզ համար կարևոր այդ օրը:
Հրավիրում եմ և հուսով եմ՝ մեզ կմիանան նաև Ոստիկանության, Դատախազության, քննչական մարմինների և զինված ուժերի մեր հարգարժան գործընկերները:

Ванецян предложил силовикам в день сотрудника СНБ вместе посетить воинский пантеон “Ераблур” 12/18/2020   18:35  |  Лента новостей
Бывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении, лидер оппозиционной партии "Отечество" генерал-майор Артур Ванецян предложил сотрудникам органов национальной безопасности, офицерам резерва, прапорщикам, рядовому составу и ветеранам в День сотрудника органов национальной безопасности, 20 декабря, отправиться в воинский пантеон “Ераблур”, чтобы воздать дань уважения памяти павших при защите Родины героев.
"Уверен, что именно Ераблур – это то место, где мы должны быть в этот важный для нас день. Приглашаю и надеюсь, что к нам присоединятся также наши уважаемые коллеги из Полиции, Прокуратуры, следственных органов и Вооруженных сил. Жду всех вас 20 декабря, в 12:00, в Ераблуре", - заявил Ванецян в своем обращении.
Артур Ванецян отметил, что в этом году этот важный и символичный день не удастся отметить, как прежде.
"Этот год отличается от всех предыдущих годов. Будущее страны и народа оказалось в опасности. Республика Армения переживает самый опасный период своего существования: потеря значительной части Арцаха, тысячи погибших братьев и еще нерешенные проблемы безопасности", - отметил экс-глава СНБ Армении.