Շուշան Պետրոսյանը բերման է ենթարկվել նախապատրաստվող նյութերի շրջանակներում 12/17/2020 10:56 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Շուշան Պետրոսյանը բերման է ենթարկվել նախապատրաստվող նյութերի շրջանակներում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանությունից։
Նշենք, որ խոսքը գնում է դեկտեմբերի 14-ին Շուշան Պետրոսյանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջադեպի առթիվ նախապատրաստվող նյութերի մասին։ Պետրոսյանի՝ բերման ենթարկվելու մասին լուրն այսօր առավոտյան հայտնել էր իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը՝ տեղեկացնելով, որ որևէ մեկը նախապես նրան չէր հրավիրել ոստիկանություն կամ որևէ կերպ չէր տեղեկացրել, որ իրեն ուղղված հարցեր կան։ Մելիքյանը նշել էր, որ դա բացարձակ ապօրինություն է։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ոստիկանությունում դեկտեմբերի 14-ին մի քաղաքացուց հաղորդում է ստացվել, որ երգչուհի Շուշան Պետրոսյանը Երևանում գտնվող խանութներից մեկում իրեն ծեծի է ենթարկել, մասնավորապես, ձեռքերով և ոտքերով հարվածներ հասցրել մարմնի տարբեր մասերին՝ պատճառելով ֆիզիկական ցավ։

В Полиции прокомментировали привод известной певицы Шушан Петросян 12/17/2020   11:21  |  Криминальная хроника
Экс-депутат парламента Армении, заслуженная артистка Армении Шушан Петросян подвергнута приводу в рамках подготавливаемых материалов. Об этом “ФактИнфо” ообщили в Полиции Армении.
Отметим, что речь идет о материалах, подготавливаемых по инциденту с участием Шушан Петросян, имевшему место 14 декабря. О приводе Петросян в Полицию сообщил утром правозащитник Рубен Меликян. По его словам, никто заранее не вызывал певицу в Полицию и ее не уведомили о том, что к ней возникли вопросы. Меликян назвал случившееся абсолютным беззаконием.
Напомним, 14 декабря в Полициэ поступил  сообщение от некой гражданки, которая заявила, что  певица Шушан Петросян в одном из магазинов в Ереване избила ее. В частности, она рассказала, что певица нанесла ей удары руками и ногами, причинив ей физическую боль.