Հին Թաղեր-Խծաբերդի հայկական մարտական դիրքերի մերձակա տարածքում հայտնաբերվել է 9 հայ զինծառայողի մարմին, որոնց զոհվելու հանգամանքները անհայտ են 12/17/2020 19:24 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ Ս.թ դեկտեմբերի 16-ին Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի կողմից ԱՀ ՊԲ-ին է փոխանցվել, նախնական տեղեկություններով, Հին Թաղեր-Խծաբերդ ուղղությամբ տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի մերձակա տարածքում հայտնաբերված 9 հայ զինծառայողի մարմին, որոնց զոհվելու հանգամանքները դեռևս անհայտ են։
«Ներկա պահին իրականացվում են անհրաժեշտ գործողություններ՝ զինծառայողների զոհվելու հանգամանքներն ու նրանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ»,- ասված է հայտարարությունում։

Тела 9 армянских военнослужащих обнаружены в направлении Хин Тахер-Хцаберд: обстоятельства их гибели неизвестны 12/17/2020 20:07 | Лента новостей
Силы дислоцированного в Республике Арцах российского миротворческого контингента 16-го декабря передали Армии обороны Арцаха, по предварительной информации, тела 9 армянских военнослужащих, обнаруженные близ армянских боевых позиций в направлении Хин Тахер-Хцаберд. Об этом сообщает Министерство обороны Арцаха.
Сообщается, что обстоятельства их гибели пока не известны.
"В настоящее время проводятся необходимые действия для установления обстоятельств гибели военнослужащих и выяснения их личностей", - говорится в сообщении.