Արա Այվազյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել 12/16/2020   10:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Դեկտեմբերի 17-ին Բրյուսելում կայանալու է Հայաստան-ԵՄ Գործընկերության խորհրդի երրորդ նիստը, որը վարելու են ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը և ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը:
Բելգիա աշխատանքային այցի ընթացքում նախատեսված են մի շարք հանդիպումներ մի շարք գործընկերների հետ»,-հայտնում են ԱԳՆ-ից:
22:14 15/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՏասնամյակներ շարունակ Ադրբեջանը պատասխանատու է եղել նաև մշակութային ճառանգության համակարգված ոչնչացման համար. Արա Այվազյանի ելույթը Հնագույն քաղաքակրթությունների ֆորումի հանդիպմանը
15:45 14/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳ նախարար Արա Այվազյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
12:23 14/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկնարկել է ՀՀ ԱԳ նախարարի հանդիպումը ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ
09:41 12/12/2020  |  ՄամուլՄոսկվա կատարած առաջին աշխատանքային այցը հարթ չի անցել. «Փաստ»
21:38 07/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳ նախարար Արա Այվազյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիա
16:55 07/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքիան պետք է դուրս բերի զինված անձնակազմն ու վարձկաններին ԼՂ հակամարտության գոտուց. ԱԳ նախարար
13:28 07/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԳ նախարարն այցելել է Մոսկվայի Հայ առաքելական եկեղեցու վանական համալիր
12:06 06/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԳ նախարար Արա Այվազյանը կմեկնի Մոսկվա
12:10 04/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի կողմից վերջերս օկուպացված տարածքներում հայերը ենթարկվել են էթնիկ զտումների, սպանվել կամ խոշտանգվել. Արա Այվազյան
16:02 03/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր առաջնահերթությունն է ԼՂ հիմնախնդրի քննարկումները վերադարձնել դիվանագիտական դաշտ. ԱԳ նախարարը խոսել է գերիների մասին

Глава МИД Армении посетит Брюссель: известны подробности визита 12/16/2020   11:08  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Ара Айвазян отправится в Брюссель с рабочим визитом. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
17 декабря в Брюсселе состоится третье заседание Совета партнерства Армения-ЕС, который проведут Ара Айвазян и Верховный представитель Союза по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель.
"В рамках визита главы МИД Армении в Бельгию запланированы также встречи с рядом партнеров", - говорится в сообщении.
00:14 19/06/2020  |  Лента новостейАрмения привержена развитию партнерства с ЕС на основе общих демократических ценностей - Пашинян
13:41 11/06/2020  |  Лента новостейЕвропарламент выразил обеспокоенность по поводу строительства новой дороги между Арменией и Арцахом