20 պաշտոնյայի շրջափակման մեջ գտնվելու վերաբերյալ պաշտոնական տեղեկատվություն չունեմ․ Ամասիա համայնքի ղեկավար 12/16/2020   11:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Լրատվամիջոցներում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ Շիրակի մոտ 20 պաշտոնյա, որոնք կամավորագրվել էին հայրենիքի պաշտպանության համար, Շուշիի Հին Շենի մոտակայքում շրջափակման մեջ են հայտնվել։
«Փաստինֆո»-ն կապ հաստատեց Շիրակի մարզի Ամասիա խոշորացված համայնքի ղեկավար Ջեմմա Հարությունյանի հետ, որը  նշեց, որ 20 պաշտոնյաների շրջափակման մեջ հայտնվելու վերաբերյալ որևէ պաշտոնական տեղեկություն չունի, լրատվամիջոցներից է իմացել այդ մասին․ «Տեղեկություն ստացել եմ միայն լրատվությունից, բայց ո՛չ զինկոմիսարիատից, ո՛չ էլ որևէ տեղից պաշտոնական հաղորդագրություն չունեմ»,-նշեց Ջեմմա Հարությունյանը։
Ըստ շրջանառվող լուրերի՝ շրջափակման մեջ հայտնվածների մեջ է նաև Ամասիա համայնքի Մեղրաշատ բնակավայրի վարչական պատասխանատու Վահրամ Սաղաթելյան, ում հետ Ամասիայի համայնքի ղեկավարը կես ժամ առաջ է զրուցել․
«Նա կամավոր գնացել էր սահմանները պաշտպանելու։ Կես ժամ առաջ եմ խոսել նրա հետ, ասաց՝ նստած են։ Ասում են՝ լավ են, նորմալ է ամեն ինչ։ Չեմ կարող ասել՝ այս պահին շրջափակման մեջ են թե ոչ, որովհետև ինձ այդ մասին չեն տեղեկացրել, ուղղակի խոսել եմ, ասել են, որ լավ են։ Բայց շրջափակում է, թե ինչ վիճակ է, ոչինչ չեն ասել»,-ասաց Ամասիայի համայնքի ղեկավարը։
«Փաստինֆո»-ն փորձեց կապ հաստատել նաև Շիրակի մարզպետ Տիգրան Պետրոսյանի հետ, սակայն վերջինս չի պատասխանում հեռախոսազանգերին։

Глава общины Амасия прокомментировала информацию об оказавшихся в окружении в Арцахе 20 чиновниках из Ширака 12/16/2020   12:17  |  Лента новостей
В СМИ муссируется информация о том, что порядка 20 чиновников из Ширака, которые в качестве добровольцев отправились в Арцах защищать Родину, оказались в окружении неподалеку от села Хин Шен Шушинского района.
За комментарием "ФактИнфо" обратилось к руководителю укрупненной общины Амасия Ширакской области Армении Джемме Арутюнян. В беседе с корреспондентом агентства Джемма Арутюнян заявила, что не располагает какой-либо информацией о 20 чиновниках, попавших в окружение, и что она сама узнала об этом из прессы. "Я об этом узнала из СМИ. Но официальной информации ни от военкомата, ни от каких-либо других органов у меня нет", - сказала она.
Согласно муссируемым сведениям, среди оказавшихся в окружении и сотрудник администрации населенного пункта Меграшат Ваграм Сагателян, с которым глава общины Амасия беседовала полчаса назад.
“Он добровольцем отправился защищать границы.  Я переговорила с ним полчаса назад. Он заявил, что они сидят, что у них все в порядке, все нормально. Я не могу сказать, в данный момент они в окружении или нет, потому что меня об этом не ставили в известность, просто поговорила, сказали, что все в порядке. Но об окружении и о том, какая там обстановка, ничего не говорили”, - рассказала глава общины Амасия.
“ФактИнфо” попыталось связаться с губернатором Ширакской области Тиграном Петросяном, но он не отвечает на телефонные звонки.