Երեկ Ադրբեջանից վերադարձված 44 գերիներից 30-ը զինծառայող է , 14-ը՝ քաղաքացիական անձ 12/15/2020   11:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ Ադրբեջանում պահվող 44 հայ գերի է վերադարձվել  Հայաստան: «Հանուն հայ զինվորի» ՀԿ նախագահ Դավիթ Թորոսյանը ֆեսբուքի իր էջում տեղեկացնում է, որ Հայաստան  վերադարձած 44 գերիներից 4-ը զինծառայող է, 1-ը քաղաքացիական անձ, որոնք գերեվարված  են եղել մինչև 27.09.20թ.-ը։
Հայաստան վերադարձածներից 26 զինծառայող և 13 քաղաքացիական անձ  գերեվարված են եղել  27.09.20թ.-ից հետո։
Ընդհանուր ցուցակում 45 անձի անուն է նշված:  Նրանցից մեկը, ըստ հրապարակված ցուցակում առկա տվյալի, Նախիջևանում գտնվող Նարեկ Սարդարյանն է:

Среди вернувшихся накануне в Армению из азербайджанского плена были 30 военнослужащих и 14 гражданских лиц 12/15/2020   11:32  |  Лента новостей
Четверо из 44 армян, вернувшихся накануне из Азербайджана, - военнослужащие, которые были взяты в плен до 27 сентября 2020 года. Об этом сообщил председатель общественной организации “Во имя армянского воина” Давид Торосян.
"А 26 военнослужащих и 13 гражданских лиц, которые накануне вернулись в Армению, были захвачены в плен после 27 сентября 2020 года. В общем списке 45 имен. Один из них, согласно обнародованным в списке данным, - находившийся в Нахиджеване Нарек Сардарян.