Նիկոլ Փաշինյանն իր ոչ հայամետ պետական քաղաքականությամբ երկիրը ներքաշեց ազգակործան պատերազմի մեջ.Սեյրան Օհանյան 12/10/2020   14:19  |  Մեկնաբանություն
Եթե այս իշխանությունը իր ղեկավարի հետ օր առաջ չհեռանա, ապա վտանգված է Հայաստանի Հանրապետության անկախությունը:Գրել է ՊՆ նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը:
«Հայաստանի Հանրապետության, Արցախի Հանրապետության պետականության, հասարակության և անհատի անվտանգության ապահովման, կայուն զարգացման, հայ ինքնության պահպանման երաշխավոր իշխանությունը՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ազգային ժողովում իրեն սատարող մեծամասնության հետ,
ՀՀ Սահմանադրությամբ իրեն վերապահված պարտականությունները պատշաճ չկատարելով, իր ոչ հայամետ պետական քաղաքականությամբ, անարդյունավետ կառավարմամբ, բնակչության պառակտմամբ և միջազգային ներգրավվածությունն ապահովող ոչ լիարժեք արտաքին քաղաքականությամբ,երկիրը ներքաշեց ազգակործան պատերազմի մեջ և նույնիսկ մրցունակ Բանակով տարավ պարտության։
Եթե այս իշխանությունը իր ղեկավարի հետ օր առաջ չհեռանա, ապա վտանգված են Հայաստանի Հանրապետության անկախությունը, սահմանների անձեռնմխելիությունը, բնակչության ֆիզիկական գոյությունը»,-գրել է Սեյրան Օհանյանը:
12:40 24/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է բանակցողը փոխվի, Արցախի տարածքների համար մեծ բանակցություն պետք է գնա. Մեդիափորձագետ
15:21 23/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի իրավապահ մարմինները միջազգային հետախուզում են հայտարարել Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ

Сейран Оганян предупредил об угрозах в случае, если Пашинян не уйдет в отставку вместе со своей командой 12/10/2020 15:52 | Комментарий
Если эта власть со своим лидером не уйдет как можно скорее, то независимость Республики Армения, неприкосновенность границ, физическое существование населения окажутся под угрозой, считает бывший министр обороны, Герой Арцаха генерал-полковник Сейран Оганян.
“Являющаяся гарантом обеспечения безопасности государственности Республики Армения, Республики Арцах, общества и личности, устойчивого развития, сохранения армянской идентичности власть – премьер-министр РА Никол Пашинян вместе с поддерживающим его большинством в Национальном Собрании, не выполнив должным образом возложенные на него Конституцией РА обязанности, из-за своей не проармянской государственной политики, неэффективного управления, раскола населения, неполноценной внешней политики по обеспечению международного участия, втянул страну в разрушительную для народа войну и потерпел поражение даже с конкурентной армией. Если эта власть со своим лидером не уйдет как можно раньше, то независимость Республики Армения, неприкосновенность границ, физическое существование населения окажутся под угрозой”, - написал он.