Կառավարություն մուտք գործող Փաշինյանին ՀՅԴ երիտասարդները ձվերով և կոչերով դիմավորեցին 12/10/2020 10:35 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր առավոտյան ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միության մի խումբ անդամներ ձվերով և կոչերով դիմավորեցին կառավարություն մուտք գործող Նիկոլ Փաշինյանին։
«Ադրբեջանի ժողովրդի շահերի սպասարկու Նիկոլ Փաշինյանը պետք է լավ իմանա, որ մենք իրեն ցանկացած քայլափոխի հետապնդելու ենք և հիշեցնենք իր դավաճան էության մասին։
Մեր ընկերների և հայրենակիցների արյունով ձեռք բերածը գրչով վաճառողը տեղ չունի մեր հայրենիքում։
Մեզ ու մեր ընկերներին նույնիսկ թուրքի հրետանու արկերն ու գնդակները չեն կանգնեցրել, ուր մնաց՝ քո ավտոշարասյունով ժողովրդի վրա զենք պարզած մանկլավիկները կանգնեցնեն։ Դավաճա՛ն, հեռացի՛ր»,- նշված է ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միության ֆեյսբուքյան էջում։
Հիշեցնենք, որ դեկեմբերի 10-ին ժամը 11:00-ին կառավարության դիմաց կրկին վարչապետի հրաժարականի պահանջով ակցիաներ են տեղի ունենալու։

Никол против Никола: молодые дашнаки встретили Пашиняна с яйцами и гневными выкриками(Видео) 12/10/2020   10:55  |  Лента новостей
Члены студенческого союза “Никол Агбалян“ АРФ “Дашнакцутюн” с яйцами и гневными выкриками встретили Никола Пашиняна на входе в здание правительства.
“Обслуживающий интересы народа Азербайджана Никол Пашинян должен прекрасно осознавать, что мы его будем преследовать на каждом шагу и напоминать о его предательской сущности. Продавшему одним росчерком пера обретенное кровью наших друзей и соотечественников нет места на нашей Родине. Нас и наших друзей не остановили даже снаряды турецкой артиллерии и пули, куда уж там твоим шестеркам из твоей автоколонны, направившим из автомобиля оружие на народ. Предатель, уходи”, - говорится в заявлении на странице студенческого союза “Никол Агбалян” в Facebook.
Напомним, 10 декабря в 11:00 перед зданием правительства вновь пройдут акции с требованием отставки премьер-министра Армении Никола Пашияна.