Այսօր ԼՂՀ պետական անկախության մասին հանրաքվեի և Սահմանադրության օրն է.ԱՀ նախագահ 12/10/2020   10:07  |  Մեկնաբանություն
Պետականաշինության բարդ ու դժվարին ճանապարհին մենք հաղթահարել ենք բազում փորձություններ ու դժվարություններ: Ֆեյսբուքյան էջում գրել է ԱՀ Արայիկ Հարությունյան.
«Թանկագի ՛ ն հայրենակիցներ
Այսօր ԼՂՀ պետական անկախության մասին հանրաքվեի և Սահմանադրության օրն է: Թե՛ 1991 թվականին և թե՛ 2006-ին տեղի ունեցած հանրաքվեների միջոցով մեր ժողովուրդը մեկ անգամ ևս հաստատել է սեփական հողի վրա ապրելու և արարելու, հայրենի երկիրը շենացնելու և զորացնելու իր կամքն ու վճռականությունը:
Այսօր էլ մեր նպատակներն ու ձգտումները նույնն են, որոշումը՝ անփոփոխ:
Պետականաշինության բարդ ու դժվարին ճանապարհին մենք հաղթահարել ենք բազում փորձություններ ու դժվարություններ, ունեցել ենք անդառնալի կորուստներ, բայց միշտ մնացել ենք անսասան ու անկոտրում, ուժեղ ու հաստատակամ: Ծանրագույն մարտահրավերների առջև ենք կանգնել հատկապես վերջին ամիսներին՝ առերեսվելով անդառնալի ու ցավալի կորուստների, սակայն մեր ճամփան անշեղ է, մեր կամքը՝ ավելի ու ավելի ամուր:
Եվ այսօր էլ, մեր մեջ պահելով անասելի ցավն ու կսկիծը, օր օրի բուժելով արյունահոսող վերքերը, մենք կշարժվենք առաջ, կկառուցենք մեր երազանքի Հայրենիքը, կկերտենք մեր սերունդների ապագան:
Զորություն, օրհնանք ու խաղաղություն յուրաքանչյուրիդ ընտանիքներին»,-գրել է Արցախի նախագահը:
14:20 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՌազմագերիներին և գերեվարված քաղաքացիներին գերությունից վերադարձնելու հարցերը շարունակում են մնալ մեր հիմնական խնդիրն ու անելիքը.ԱՀ նախագահ
13:35 07/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Սպիտակի երկրաշարժի անմեղ զոհերի հիշատակին
14:34 02/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄանե Թանդիլյանը նշանակվել է Արցախի աշխատանքի, սոցիալական և բնակարանային հարցերի նախարար

"Наши цели те же, а решение неизменно": послание президента Арцаха ко Дню независимости НКР 12/10/2020   12:41  |  Лента новостей
Наши цели и стремления те же, а решение неизменно, заявил президент Республики Арцах Араик Арутюнян в своем обращении к соотечественникам по случаю Дня референдума о государственной независимости НКР и Конституции.
“Сегодня День референдума о государственной независимости НКР и Конституции. На референдумах как 1991, так и 2006 года наш народ вновь подтвердил свою волю и решимость жить и созидать, благоустраивать и укреплять родную страну. И сегодня наши цели и стремления те же, а решение неизменно”, - говорится в послании, опубликованном на странице президента Арцаха в Facebook.
Он отметил, что на сложном и тернистом пути государственного строительства мы преодолели множество испытаний и трудностей, понесли невосполнимые потери, но всегда оставались стойкими и непреклонными, сильными и с непоколебимой волей.
"Особенно в последние месяцы мы сталкиваемся с тяжелейшими вызовами. Мы понесли невосполнимые и болезненные потери, но продолжаем неукоснительно следовать своему пути, а наша воля становится все тверже и тверже. И сегодня также с неописуемой болью и горем внутри нас, ежедневно излечивая кровоточащие раны, мы продолжим двигаться вперед, строить Родину нашей мечты, создавать будущее для наших поколений. Силы, благословения и мира семье каждого из вас», -заявил президент Арцаха.