ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է 5-րդ զորամիավորում 12/10/2020   17:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է 5-րդ բանակային զորամիավորում։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Զորամիավորման հրամանատարի բարոյահոգեբանական ապահովման գծով տեղակալ, գնդապետ Սերյոժա Ստեփանյանը պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին է ներկայացրել զորամիավորման խնդիրները, հետպատերազմյան ծառայողական առօրյան ենթակա ստորաբաժանումներում, նախանշել առաջիկա անելիքները: Հակիրճ վերլուծվել են նաև արցախյան պատերազմում զորամիավորման ենթակա զորամասերին առաջադրված մարտական խնդիրների կատարման արդյունքները։
Զորամիավորման հրամանատարի տեղակալն անդրադարձել է նաև Սյունիքի մարզի Դավիթ Բեկ համայնքի ղեկավարի հայտարարությանը, թե սահմանի տվյալ հատվածը հսկում են միայն գյուղերից եկած կամավորները, վստահեցնելով, որ առաջնագծի տվյալ ուղղության ողջ երկայնքով տեղակայված ԶՈՒ անձնակազմը կատարում է իր առջև դրված խնդիրները։

Министру обороны Армении рассказали о ситуации на сюникском участке границы 12/10/2020   17:50  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян сегодня посетил 5-ый армейский корпус. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Заместитель командующего корпусом по линии материально-психологического обеспечения Сережа Степанян представил главе оборонного ведомства проблемы, послевоенный бы  подразделений, наметил предстоящие планы. Вкратце были проанализированы результаты выполнения боевых задач, поставленных перед находящимися в подчинении корпуса воинскими частями в ходе Арцахской войны.
Заместитель командующего корпусом также коснулся заявления главы общины Давид Бек Сюникской области о том, что данный участок границы охраняют только прибывшие из сел добровольцы, заверив, что дислоцированный по всему периметру передовой на данном направлении личный состав ВС выполняет поставленные перед ним задачи.