Սա նեղ կուսակցական շարժում չէ, միայն իշխանափոխության շարժում չէ, սա նախևառաջ արժանապատվության շարժում է. Վազգեն Մանուկյան 12/09/2020   00:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեր շարժումը թափ է հավաքում։ Ամեն օր մեզ անհատներ, նոր խմբեր ու կառույցներ են միանում։ Հազարավոր լուսավոր երիտասարդներ և մեր երկրի ապագայով մտահոգված մարդիկ Երևանում ու բոլոր մարզերում արժանապատվորեն պայքարում են մեր անվտանգության, մեր արժանապատվության ու վաղվա օրվա համար։ Այս մասին Հայրենիքի Փրկության Շարժման փոխանցմամբ՝ ասվում է վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի տարածած հայտարարության մեջ:
«Սա նեղ կուսակցական շարժում չէ։ Սա միայն իշխանափոխության շարժում չէ։ Սա նախևառաջ արժանապատվության շարժում է։ Պարտության խարանը մեր վրայից մաքրելու, մեջքներս ուղղելու և ապագան կերտելու շարժում։
Թե ինչու պետք է հեռանա այս վարչախումբն իր պարագլխի հետ, լրացուցիչ բացատրության կարիք չունի, քանզի խայտառակ կապիտուլյացիայից հետո այլ բան չի կարող լինել։
Մենք ժողովրդի աջակցությամբ կձևավորենք ազգային համաձայնության նոր կառավարություն, կլծվենք հրատապ խնդիրների լուծման գործին, կնախապատրաստենք նոր ընտրություններ։
Կարևորում եմ գործող Ազգային ժողովի կայունացնող դերակատարումը ստեղծված քաղաքական ճգնաժամում։ Մենք չենք ուզում ցնցումներ։ Մեզ հանրային համերաշխություն է պետք։ Ատելության ու թույնի մթնոլորտը պետք է մնան անցյալում։
Իրավապահ մարմիններին կոչ եմ անում պահպանել հասարակական կարգը, չդառնալ քաղաքական գործիք պարտված իշխանության ձեռքում։
Եկեք տեր կանգնենք մեր ապագային, եկեք միասին մասնակցենք մեր երկրի վերածննդին։
Վազգեն Մանուկյան»:
22:26 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍյունիքի մարզպետ է նշանակվել Մելիքսեթ Պողոսյանը
22:03 08/12/2020  |  ՀարցազրույցԹշնամին արդեն Սյունիքում իրեն տեր ու տիրական է զգում, անարգել մտնում է ՀՀ տարածքում գտնվող գյուղեր, փորձում հողեր կորզել, Վեհափառն այլևս չէր կարող լռել. Տեր Վրթանես քահանա Բաղալյան
21:56 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻնքը՝ հեղափոխական Նիկոլը, 2.5 տարի առաջ Քարվաճառը Քաշաթաղից չէր տարբերում ու չգիտեր Բերձորի անունը
20:56 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀեռացի՛ր, չքվի՛ր , քեզ ամեն օր տեսնելը մեր վիշտն էլ ավելի է խորացնում. Զոհված ազատամարտիկի այրի

“Это прежде всего движение за достоинство”:Вазген Манукян выступил с обращением к соотечественникам 12/09/2020   10:42  |  Лента новостей
Единый кандидат в премьер-министры от “Движения за спасение Родины” Вазген Манукян выступил с обращением к соотечественникам, опубликованным на странице Движения в соцсети Facebook:
“Наше движение набирает обороты. Каждый день к нам присоединяются отдельные лица, новые группы и структуры. В Ереване и во всех областях страны тысячи светлых молодых людей и людей, обеспокоенных будущим нашей страны, достойно борются за нашу безопасность, достоинство и за наш завтрашний день”, - говорится в заявлении Манукяна.
По его словам, это не узкопартийное движение. Это, как отметил Манукян, не только движение за смену правительства. Это, как отметил он, прежде всего движение за достоинство, движение за избавление от клейма поражения и построение светлого будущего.
"Нет необходимости в дополнительных объяснениях, почему этот режим должен уйти вместе со своим лидером, поскольку после позорной капитуляции ничего другого и быть не может”, - отметил он.
Манукян заявил, что они при поддержке народа сформируют новое правительство национального согласия и займутся решением неотложных задач, подготовкой новых выборов.
“Придаем важность стабилизирующей роли действующего Национального собрания в условиях создавшегося политического кризиса. Мы не хотим потрясений. Нам нужна общественная солидарность. Атмосфера ненависти и яда должна остаться в прошлом.
Я призываю правоохранительные органы поддерживать общественный порядок, не становиться политическим инструментом в руках побежденного правительства.
Давайте станем хозяевами нашего будущего, давайте вместе участвовать в возрождении страны”, - говорится в заявлении Вазгена Манукяна.