Փաշինյանը կարծում էր Արցախը Երրորդ հանրապետության քաղցկեղն էր, որը պետք էր կտրել և շպրտել. Մինասյան 12/08/2020   20:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը նոր տեսանյութ է հրապարակել՝«Ինչպես նախապատրաստեց դավաճանությունը, ինչպես ծախեց Հայրենիքը» խորագրով, որում ներկայացնում է՝ինչպես սկսվեց պատերազմը և ինչու պարտվեցինք:
Նիկոլ Փաշինյանը չէր համարել և չի համարում,որ Արցախը երրորդ հանրապետության ողնաշարն է,նա վստահորեն կարծում է, որ Արցախը Երրորդ հանրապետության քաղցկեղն էր, որը պետք էր կտրել և շպրտել,-տեսանյութում ասում է Մինասյանը:
Միքայել Մինասյանը նշում է, որ Հայաստանը մինչև Նիկոլ Փաշինյանը, միշտ եղել է ամուր, քանի որ համարել է ՝ ներքին խնդիրները մի կողմ,բայց արտաքին թշնամին շատ ավելի վտանգավոր է, սակայն Նիկոլ Փաշինյանը ներքին ամրությունը քանդեց, ինչն էլ թույլ տվեց Ադրբեջանին պատերազմ սկսել:
19:53 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի հրաժարականի պահանջով անհնազանդության ակցիա իրականացնող 90 անձ ոստիկանությունը բերման է ենթարկել
19:18 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը հանդիպել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանի հետ
17:23 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանապետը Փաշինյանին զեկուցել է, որ երկրում իրավիճակը կարող է դուրս գալ վերահսկողությունից
14:18 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունում քննարկել են Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի հետագա գործունեության «ճանապարհային քարտեզը» եւ առաջիկա անելիքները
10:37 08/12/2020  |  ՄեկնաբանությունՎազգեն Մանուկյանը միակն է, որ կարող է երաշխավորել ու ապահովել Նիկոլի ու նիկոլականների ընտանիքների անվտանգությունը. Մինասյան
10:03 08/12/2020  |  ՄամուլՓաշինյանի պատասխանը հայտնի է. ընդդիմադիր ուժերը որոշում են կայացրել «Ժողովուրդ»
09:58 08/12/2020  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանը հանրահավա՞ք է ուզում կազմակերպել. ԱԱԾ-ն փակ հարցում է անցկացրել. «Հրապարակ»
09:52 08/12/2020  |  ՄամուլՓաշինյանը ծանր է տարել ՏԻՄ-երի հայտարարությունը. նա հանձնարարել է հասկանալ, թե «քամին որ կողմից է փչում» «Փաստ»

Минасян: Пашинян считал, что Арцах – это раковая опухоль на теле Третьей республики, которую надо было вырезать и выбросить 12/09/2020   09:58  |  Лента новостей
Бывший посол Армении при Святом престоле Микаел Минасян опубликовал видеоматериал под заголовком "Как готовилось предательство, как продали Родину".
В видеоролике, размещенном на его странице в Facebook, Минасян рассказывает о том, как началась война и почему мы потерпели поражение. Экс-посол подробно перечисляет те факторы и события, которые, по его мнению, привели к поражению в Арцахской войне.
Минасян заявил, что для каждого армянина Арцах имеет жизненно важное значение.
"Третья республика Армения была выстроена вокруг Арцаха. Арцах стал тем хребтом, который выпрямил нам спину. Все пришли в политику из Карабаха или через Карабах", - заявил он.
Он отметил, что все три экс-президента Армении пришли к власти, чтобы отстоять Карабах, кроме Никола Пашиняна.
Лидеры Армении покинули свой пост тоже из-за Карабаха. Но, как отметил он, Никол Пашинян пришел, чтобы оторвать Карабах от Армении.
"Никол Пашинян не считал и не считает, что Арцах является хребтом Третьей республики. Он уверен в том, что Арцах – это раковая опухоль на теле Третьей республики, которую надо было вырезать и выбросить", - заявил Минасян.
Микаел Минасян заявляет, что Армения до Никола Пашиняна всегда была прочной, но Пашинян подорвал внутреннюю устойчивость, что позволило Азербайджану начать войну.