Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անհնազանդության ակցիա իրականացնող 34 անձ է բերման ենթարկվել 12/08/2020 15:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անհնազանդության ակցիա իրականացնող 34 անձ է բերման ենթարկվել։ ՀՀ ոստիկանության լրատվության վարչությունից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ 34 անձ տարվել են ոստիկանության տարբեր բաժիններ՝ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածով նախատեսված արարք կատարելու համար, այն է՝ ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջը չկատարելը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ՀՀ տարբեր քաղաքներում, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Երևանում անհնազանդության ակցիաներ են իրականացվում։ Նշենք, որ անհնազանդության ակցիաներ իրականացնելու մասին ընդդիմությունը տեղեկացրել էր նախապես, մասնավորապես, շաբաթ օրը հանրահավաքի ժամանակ ընդդիմությունը վարչապետին մինչև այսօր ժամը 12-ը ժամանակ էր տվել՝ հրաժարականի համար՝ զգուշացնելով, որ հակառակ պարագայում վերսկսելու են անհնազանդության ակցիաները նոր թափով:

Более 30 участников акции с требованием отставки Пашиняна доставлены в полицейские отделения 12/08/2020   15:20  |  Лента новостей
34 участника мирной акции неповиновения с требованием отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении подвергнуты приводу в различные отделения Полиции. Об этом “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе Полиции.
Их доставили в отделения за невыполнение законного требования полицейских.
Как уже ранее сообщило агентство, в различных областях Армении и в Ереване проходят акции гражданского неповиновения с требованием отставки Пашиняна.
Отметим, что о намерении провести акции неповиновения оппозиция поставила в известность заблаговременно, на митинге, состоявшемся в субботу, 5 декабря. Оппозиция выдвинула Пашиняну ультиматум, потребовав от него до 12:00 уйти в отставку, предупредив в противном случае возобновить акции неповиновения, придав им новый размах.