«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների առնվազն 95 տոկոսը տեղյակ չի եղել այս ամենից, նրանք կուրորեն հավատացել են Նիկոլ Փաշինայնին և հիմա դժվար վիճակի մեջ են.Աղվան Վարդանյան 12/01/2020   14:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների առնվազն 95 տոկոսը տեղյակ չի եղել այս ամենից, նրանք կուրորեն հավատացել են Նիկոլ Փաշինայնին և հիմա դժվար վիճակի մեջ են: Ես ուզում եմ հավատալ, որ այդ մարդկանցից գոնե շատերը կգիտակցեն այս ողբերգության խորությունը և իրենց պատասխանատվության չափը, կգիտակցեն, որ կռապաշտությամբ հնարավոր չէ երկիր կառավարել և իրենց որոշումը կկայացնեն,-այսօր ասուլիս ժամանակ հայտարարեց  քաղաքական գործիչ Աղվան Վարդանյանը:
Նրա դիտարկմամբ՝ այդ պատգամավորների մեջ պետք է փորձել արթնացնել հայրենիքի և պետության գիտակցությունը և նրանց պատասխանատվությունը.
«Նրանք պետք է այս երկրում ապրեն և մասնակցեն այս պետության վերականգմանը, այդ մարդկանց պետք է շանս տալ այսօր»,-ասաց Աղվան Վարդանյանը:
18:52 08/06/2020  |  ՄեկնաբանությունՄեկ տարի առաջ Ռ. Քոչարյանը գրեթե ճշգրիտ նկարագրել է այն, ինչ կատարվում է այսօր Հայաստանում. Վարդանյան
19:44 12/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊետական այրին վայել վարքի մասին, և ոչ միայն. Աղվան Վարդանյան
14:25 08/04/2020  |  ՄեկնաբանությունԵրկու մարդու ճանաչողության փորձ. Աղվան Վարդանյան
16:07 29/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե 2008թ. մարտի 1-ին արտակարգ դրություն չհայտարարվեր, ապա զոհերի քանակն ավելի մեծ կլիներ.Աղվան Վարդանյան

По меньшей мере 95% депутатов от фракции “Мой шаг” пребывали в неведении и слепо верили Пашиняну - Варданян 12/01/2020 17:16 | Лента новостей
По меньшей мере 95% депутатов от парламентской фракции “Мой шаг” были не в курсе всего этого; они слепо верили Николу Пашиняну, а теперь оказались в затруднительном положении. Об этом заявил бывший депутат парламента Армении от АРФ “Дашнакцутюн”, политический деятель Агван Варданян.
“Я хочу верить, что многие из них осознают всю глубиной этой трагедии и долю своей ответственности, поймут, что идолопоклонством невозможно управлять страной и примут свое решение”, - сказал Агван Варданян на пресс-конференции во вторник, 1 декабря.
По его словам, нужно попытаться пробудить в парламентариях осознание Родины и государства и чувство ответственности.
“Они должны жить в этой стране и участвовать в восстановлении государства. Следует дать этим людям шанс”, - заявил Агван Варданян.