Նիկոլ Փաշինյանը հոգեկան խանգարումներ ունի, հիվանդ է, չգիտի՝ ինչ է բանակը, ինչ է պատերազմը. Մովսես Հակոբյան 11/27/2020 16:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը հոգեկան խանգարումներ ունի, նա չի պատկերացնում, թե ինչ է բանակը, ինչ է պատերազմը և երբ ինչ է կատարվել: Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ ռազմական վերահսկողական ծառայության նախկին պետ, ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի նախկին պետ Մովսես Հակոբյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը։
Հիշեցնենք, որ Փաշինյանն ասել էր, թե 9-րդ պաշտպանական շրջանը ճեղքվեց՝ հանգեցնելով աղետի, և այն գեներալը, ով իր ապօրինի միջամտություններով առնվազն կիսում է պատասխանատվությունը այդ ձախողման համար, հիմա ասուլիսներ է տալիս, չակերտավոր բացահայտումներ անում՝ մոռանալով հիշեցնել, որ իր ժամանակներում 42 միլիոն դոլար մսխելու փաստի առիթով, անպիտան զենք գնելու փաստի առիթով քրեական գործ է հարուցված Ազգային անվտանգության ծառայությունում առնվազն մի դրվագով, մյուս դրվագով հետաքննություն է ընթանում:
«Ինձ համար մտահոգիչ չէ, թե իրավապահներին ինչ պիտի ասի, որ անեն, ինձ համար մտահոգիչ է հայրենիք կորուստը, ինչը արդեն փաստ է»,- ասաց գեներալ-գնդապետը:
Ինչ վերաբերում է Փաշինյանի մատնանշած 42 մլն դոլարի անպիտան զենք ձեռք բերելու գործին, ապա Մովսես Հակոբյանն ասաց։
«Թող հարցնի Անդրանիկ Քոչարյանին, իր հետ խոսել է այդ մասին, որոշակի տեղեկություններ ունի և հարցրեք քննչական մարմիներին, թե իմ դերակատարությունը որն է եղել: Այդ մարդը հիվանդ է, հիվանդ: Հոգիս հանգիստ է, ես հայրենիք չեմ տվել»,- ասաց նա:
Մովսես Հակոբյանն անդրադարձավ նաև Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, թե Աննա Հակոբյանը հրամանատարական շտաբում Պաշտպանության բանակին բարոյական աջակցություն, զորակցություն հայտնելու նպատակով է եղել, ասաց, որ թող նախ բացատրեն՝ ինչու էին սկզբում ստել, հետո էլ ասել էին, թե Մովսես Հակոբյանը կորոնավիրուսով է վարակված եղել, դրա համար են հանել, ինչը, նրա խոսքով՝ այդպես չէր:
«Երկրորդը՝ հարցրեք հրամանատարական շտաբում գտնվողներին, թե ում բարոյահոգեբանական վիճակն է բարձրացրել, կարծում եմ՝ արդյունքները փաստում են՝ բարձրացրե՞լ է, թե ոչ»,-ասաց նա:

Никол Пашинян страдает психическим расстройством, он болен и ничего не смыслит в армии - Мовсес Акопян 11/27/2020   16:32  |  Лента новостей
Никол Пашинян страдает психическим расстройством; он даже не представляет, что такое армия, что такое война, что и когда произошло. Об этом заявил в беседе с Tert.am бывший начальник военно-контрольной службы Минобороны Армении, экс-глава Генштаба ВС РА Мовсес Акопян, комментируя заявления Пашиняна в ходе телеобращения.
Напомним, Пашинян заявил, что прорыв 9-го оборонительного круга привел к краху, и генерал, который своим незаконным вмешательством по меньшей мере делит ответственность за провал, теперь дает пресс-конференцию, выступая “с разоблачениями”, забывая напомнить о том, что в Службе национальной безопасности возбуждено уголовное дело(как минимум по одному эпизоду)  по факту растраты при нем 42 млн. долларов, закупки непригодного оружия. По другому эпизоду, как заявил он, ведется дознание.
“Меня не тревожит, что он скажет правоохранителям, чтобы они сделали. Меня тревожит потеря Родины, а это уже свершившийся факт”, - сказал генерал-полковник.
Что касается приобретения непригодного оружия на 42 млн. долларов, Акопян заявил:”Пусть спросит Андраника Кочаряна. Он говорил с ним об этом, располагает определенными сведениями, а также расспросите следственные органы, кто какую роль играл. Этот человек болен. Душа моя спокойна. Я не отдавал Родины”, - сказал он.