Փաշինյանն իր պաշտոնավարման ընթացքում բազմիցս տվել է ապօրինի հրամաններ, այդ թվում՝ ԱԱԾ-ին. Վանեցյան 11/25/2020 14:24 | ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը մի «շատ լավ» հատկություն ունի. Նա իր պաշտոնավարման ընթացքում բազմիցս տվել է ապօրինի հրամաններ, այդ թվում՝ ԱԱԾ-ին։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արթուր Վանեցյանը։
«Երբ որ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստին ասում է՝ հանձնարարում եմ ԱԱԾ տնօրենին՝ գնա գազալցակայաններում ՀԴՄ կտրոն ստուգի, դա ապօրինություն է։ Երբ Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարում է, որ ԱԱԾ-ն ազգային անվտանգության սպառնալիքներով զբաղվելու փոխարեն, գնան սատանա բռնեն, հետո էլ լկտիաբար իր ընտանիքին պատկանող թերթով հարցում է ուղարկում ԱԱԾ՝ ինչ եղավ, սատանային բռնեցիք, թե ոչ, վարչապետի հանձնարարությունը կատարեցի՞ք»,- հայտարարեց Ա.Վանեցյանը՝ նշելով, որ Փաշինյանն ամեն ինչ արել ու անում է պետական կառավարման մարմինների դերը նվաստացնելու, իջեցնելու, պետական կառավարման համակարգը հիմնահատակ քանդելու համար։
Վանեցյանը գտնում է, որ այսօր մեր գերեվարված և անհետ կորած զինվորների հարցով չեն կարողանում զբաղվել, որովհետև չկա պետական համակարգ, այդ մարդիկ չգիտեն ինչպես զբաղվել։
«Չեն իմանում այս մարդիկ, ոնց զբաղվեն, ոնց գտնեն։ Ես չեմ ասում, որ չեն ուզում, կարծում եմ, որ իրենք ուղղակի անկարող են, չեն կարող, իրենք փորձում են պայքարել իրենց իշխանությունը պահելու համար և վերջ, ուրիշ նպատակ իրենք չունեն »,-ասաց Վանեցյանը՝ նշելով, որ ինքը զերծ է մնացել ապօրինի հանձնարարություններ կատարելուց, զերծ է պահել համակարգը՝ ապօրինի հանձնարարություններ կատարելուց։
Վանեցյանը նշեց, որ բավականին երկար ժամանակ քաղաքականությամբ զբաղվելու մասին չի խոսել, գտնում էր, որ իր հրաժարականը պետք է լինի «կանգ առ»-ի սթափեցնող քայլ, մինչդեռ նրանք էլ ավելի են խորացրել ճգնաժամը, ավելի են քանդել երկիրը։
«ԱԱԾ, Ոստիկանություն, ՊՆ, բոլոր ուժային կառույցները, այն պետականամետ մտածող մարդկանց և համակարգերը թուլացրին, որ կարողանան կյանքի կոչել իրենց դավաճանական պլանները»,- նշեց Վանեցյանը՝ հավելելով, որ վերջիններս պետականության հետ կապ չունեն, փողոցից իշխանական աթոռները զավթած շարքային ավանտյուրիստներ են։

Пашинян неоднократно отдавал незаконные приказы, в том числе СНБ Армении - Ванецян 11/25/2020   15:05  |  Лента новостей
Никол Пашинян за время своего правления неоднократно отдавал незаконные приказы, в том числе Службе национальной безопасности Армении. Об этом заявил бывший глава СНБ Армении, ныне лидер партии “Отечество” Артур Ванецян.
“Когда Пашинян на заседании правительства отдает директору СНБ поручение отправиться на проверку контрольно-кассовых чеков на газозаправочных станциях, то это беззаконие. Пашинян поручает СНБ заняться поимкой сатаны вместо пресечения угроз нацбезопасности, а за тем нагло отправляет через принадлежащую его семье газету запрос в СНБ, чтобы уточнить, поймали ли сатану, выполнили ли поручение премьера”, - сказал Ванецян.
Он отметил, что Пашинян делает все, чтобы дискредитировать роль госорганов, подорвать устои системы госуправления. Артур Ванецян считает, что решением вопроса, связанного с нашими пленными и пропавшими без вести лиц не могут толком заняться, потому что нет государственной системы, люди не знает, что делать.
“Эти люди не знают, что делать, как найти. Я не говорю, что не хотят. Я не хочу думать о том, что они этого не хотят. Я полагаю, что они просто не в состоянии. Они лишь пытаются бороться за удержание своей власти, и другой цели у них нет”, - заявил Ванецян, отметив, что он воздерживался от выполнения незаконных поручений и предостерегал от этого систему.
Экс-глава СНБ отметил, что довольно долгое время не говорил о планах заняться политикой, считал, что его отставка отрезвит их. Между тем, как отметил он, они еще больше углубили кризис, подрывая дальше устои страны.
“Они ослабили СНБ, Полицию, Минобороны, все силовые структуры, обладающих государственным мышлением людей и системы, чтобы суметь претворить в жизнь свои вероломные планы”, - сказал Ванецян, добавив, что представители правящей силы не имеют ничего общего с государством; это рядовые авантюристы, захватившие власть.