Վահագն Վերմիշյանը հացադուլ է հայտարարել 11/25/2020 17:20 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի նախկին նախագահ Վահագն Վերմիշյանը հացադուլ է հայտարարել։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց ՔԿԾ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը՝ նշելով, որ տարվում են բացատրական աշխատանքներ։
Նշենք, որ մամուլում շրջանառվող տեղեկություններով՝ Վերմիշյանն անժամկետ հացադուլ է հայտարարել՝ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով։
Հիշեցնենք, որ Վերմիշյանը կալանավորվել է 2020թ փետրվար ամսին։ Վահագն Վերմիշյանից բացի սույն գործի շրջանակներում մեղադրանք է առաջադրվել ևս 6 անձի։
Ըստ ԱԱԾ հաղորդագրության՝ ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահը, հանդիսանալով պաշտոնատար անձ, պաշտոնեական դիրքը ծառայության շահերին հակառակ օգտագործելով և անձնական շահագրգռվածությունից ելնելով, շինարարական աշխատանքներ ծավալող անձանց կամ կառուցապատող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն, ինչպես անձամբ, այնպես էլ մտերիմի միջոցով 5 դեպքով խոշոր և առանձնապես խոշոր՝ 1.000.000-2.500.000 ՀՀ դրամի չափով, գումարի կամ ապրանքանյութական արժեքների տեսքով կաշառք ստանալու դիմաց, 2019թ. ընթացքում նրանց օգտին կատարել է գործողություններ կամ նպաստել է ցանկալի որոշումների արագ կայացմանը և տրամադրմանը:

Экс-глава Комитета по градостроительству Армении Ваагн Вермишян объявил голодовку 11/25/2020   17:40  |  Лента новостей
Бывший председатель Комитета по градостроительству Армении Ваагн Вермишян, находящийся под стражей, объявил голодовку. Эту информацию“Фактинфо” глава отдела информации и по связям с общественностью Уголовно-исполнительной службы Нона Навикян. Она отметила, что ведутся разъяснительные работы.
Отметим, что в прессе муссируется информация, что Вермишян объявил голодовку с требованием отставки Никола Пашиняна.
Напомним, Вермишян был взят под стражу в феврале 2020 года. Помимо Ваагна Вермишяна обвиняемыми по делу проходят еще 6 человек.
Как сообщила ранее Служба национальной безопасности Армении, глава Комитета по градостроительству, используя должностное положение вопреки интересам службы и исходя из личной заинтересованности, согласно договоренностям, достигнутым с лицами, осуществляющими строительные работы, или представителями застройщиков в 2019 году получал взятки в размере 1.000.000-2.500.000 драмов (в виде денег или материальных ценностей) как лично, так и через близких людей. В обмен на это он помогал им или способствовал быстрому принятию желаемых решений и их предоставлению. Сообщается о пяти случаях.