Ադրբեջանի իրավապահ մարմինները միջազգային հետախուզում են հայտարարել Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ 11/23/2020   15:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի իրավապահ մարմինները միջազգային հետախուզում են հայտարարել Հայաստանի պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ:
«Օհանյանի դեմ քրեական գործ է հարուցվել Ադրբեջանի քրեական օրենսգրքի 103-րդ հոդվածով (ցեղասպանություն): Նոյեմբերի 11-ին Բաքվի ռազմական դատարանում գործը վերանայվել և հաստատվել է դատավոր Էլբայ Ալլահվերդիևի կողմից»,-հայտնում է ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը:
Դատարանի որոշմամբ՝ Օհանյանի նկատմամբ հեռակա կարգով կիրառվել է ձերբակալություն, և նա նկատմամբ հայտարարվել է միջազգային հետախուզում:

Азербайджан объявил в международный розыск экс-министра обороны Армении Сейрана Оганяна 11/23/2020   15:32  |  Лента новостей
Правоохранительные органы Азербайджана объявили в международный розыск бывшего министра обороны Армении Сейрана Оганяна.
Как сообщает информагентство АПА, против Оганяна возбуждено уголовное дело по статье 103 Уголовного кодекса Азербайджана (геноцид). 11 ноября дело было рассмотрено и одобрено в Бакинском военном суде судьей Эльбаем Аллахвердиевым.
Решением суда Оганян был заочно арестован и объявлен в международный розыск.
17:53 04/03/2020  |  Лента новостейЭкс-министру обороны Армении Сейрану Оганяну предъявили новое обвинение
14:22 03/03/2020  |  Суд по делу второго президента РАСейран Оганян отверг подозрения в свой адрес и допустил возбуждение новых дел до референдума