Ֆրանսիան պատրաստ է լիակատար աջակցություն ցուցաբերել ԼՂ ու նրա շրջակայքի մշակութային և կրոնական ժառանգության պաշտպանության գործում. Մակրոն 11/20/2020   10:26  |  Միջազգային լրահոս
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Թվիթերի էջում գրառում է կատարել՝ նշելով, որ Ֆրանսիան ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի շրջանակներում և Հակամարտություններում ժառանգության պաշտպանության դաշինքի հետ պատրաստ է ներդնել իր փորձը և լիակատար աջակցություն ցուցաբերել Լեռնային Ղարաբաղի ու նրա շրջակայքի մշակութային և կրոնական ժառանգության պաշտպանության գործում:
23:10 19/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Էմանուել Մակրոնի հետ
11:06 17/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիայի նախագահը խոստացել է մարդասիրական օգնություն ուղարկել Հայաստան
18:30 16/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Պուտինը Մակրոնին պատմել է Լեռնային Ղարաբաղում իրադրության կայունացման մասին
19:44 07/11/2020  |  Միջազգային լրահոսՎլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Էմանուել Մակրոնի հետ
02:32 03/11/2020  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայից հետո հարձակման է ենթարկվել Ավստրիան. Սա մեր Եվրոպան է. Մակրոն
22:01 02/11/2020  |  Միջազգային լրահոսԲանգլադեշի մայրաքաղաքում ավելի քան 50 հազար մարդ է մասնակցել հակաֆրանսիական ցույցին
19:52 28/10/2020  |  Միջազգային լրահոսՄակրոնը հանդես է եկել՝ Ռուսաստանի հետ երկխոսության մեջ վստահության հաջորդական վերականգնման օգտին

Франция готова оказать полную поддержку в деле защиты культурного и религиозного наследия Арцаха - Макрон 11/20/2020   10:40  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Франции Эммануэль Макрон заявил о готовности страны оказать содействие в защите культурного наследия в Нагорном Карабахе.
“Франция в рамках ЮНЕСКО и совместно с Альянсом по защите наследия в условиях конфликтов готова внести свой вклад и оказать полную поддержку в деле защиты культурного и религиозного наследия Нагорного Карабаха и его окрестностей”, - написал Mакрон в своем микроблоге в Twiiter.
10:35 20/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Азербайджанская армия вошла в Агдамский район
09:59 20/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Эчмиадзин призвал мир осудить варварства Азербайджана в отношении церквей в Арцахе