Թույլ չտա´ք, որ հեռացող դավաճանը ձեր անունը օգտագործի իր անձնական շահի համար. Արթուր Վանեցյանի կոչը 11/20/2020 13:17 | ԼՐԱՀՈՍ
Իր ավարտված իշխանությունը ևս մի որոշ ժամանակ պահելու համար Ն. Փաշինյանը տարբեր մարդկանց, այդ թվում՝ հեղինակություն և վաստակ ունեցող մարդկանց, առաջարկում է նախարարական պորտֆելներ ու այլ պաշտոններ։
Փաշինյանը սպառված է թե´ որպես վարչապետ, թե´ որպես մարդ։ Որևէ պարկեշտ մարդ չի աշխատի իր հետ, չի լինի կողքին, չի հավատա իրեն։ Բոլոր գիտակից մարդիկ այսօր նրանից տարանջատվում են, քանի որ հասկացել են՝ նրա ուզածը ոչ թե երկիրը, այլ ինքն իրեն փրկելն է։
Դիմում եմ բոլոր նրանց, ում Փաշինյանը կառաջարկի պաշտոններ. ընդունելով առաջարկը՝ նույն պահին դուք դառնալու եք նրա դավաճանության համահեղինակը, դուք նրա հետ կիսելու եք պատասխանատվությունը։ Պատմության մեջ մնալու եք որպես Շուշին, Հադրութը, Մարտունու ու Մարտակերտի գյուղերը, Քարվաճառի ճանապարհը, Ղազանչեցոցը, Ամարասը թուրքին հանձնած առաջնորդի կառավարության անդամ։
Հարգելինե՛րս, այդ մարդը թուրքին զիջեց մեր Հայրենիքը, այդ մարդը դարձավ հազարավոր զոհերի ու ավերածությունների պատճառ և հիմա փորձում է ձեր հեղինակության միջոցով ինքնափրկվել։
Ես հասկանում եմ շատերի ցանկությունը՝ այս դժվար պահին իրենց մասնագիտական կարողություններով ու գիտելիքներով օգտակար լինելու պետությանը և ժողովրդին։ Եվ դուք դա անպայման անելու եք։ Շատ կարճ ժամանակ հետո մեր երկրի բոլոր կարող և ունակ մարդիկ՝ դուք, մենք, բոլորս, գիշեր-ցերեկ աշխատելու ենք մեր երկրի վերականգնման, գուցե՝ փրկության համար։
Իսկ հիմա իմ կոչն է՝ թույլ չտա´ք, որ հեռացող դավաճանը ձեր անունը օգտագործի իր անձնական շահի համար։ Մերժե´ք դավաճանին, որ հետո բոլորս միասին փրկենք երկիրը։

“Пашинян предлагает уважаемым в стране людям должности”: Ванецян призвал их не допустить использования своего имени 11/20/2020   13:57  |  Лента новостей
Чтобы продлить свое оконченное правление еще на какое-то время, Никол Пашинян предлагает различным людям, в том числе и снискавшим авторитет и с заслугами, министерские портфели и другие должности. Об этом заявил бывший директор Службы национальной безопасности Армении, лидер партии “Отечество” Артур Ванецян.
“Пашинян исчерпал себя и как премьер-министр, и как человек. Ни один порядочный человек не будет с ним работать, не будет рядом с ним, не станет ему верить. Все здравомыслящие люди сегодня пытаются отмежеваться от него, поскольку понимают, что  он желает спасти не страну, а самого себя”, - говорится в заявлении, опубликованном на странице партии "Отечество" в Facebook.
Ванецян обращается ко всем, кому Пашинян предложит должности.
“Приняв его предложение, вы в тот же момент станете соавтором его предательства, вы будете делить вместе с ними ответственность. Вы останетесь в истории как член правительства, сдавшего туркам Шуши, Гадрут, села Мартуни и Мартакерта, дорогу Карварчара, Казанчецоц, Амарас. Уважаемые, этот человек сдал турку Родину. Этот человек стал причиной тысяч жертв и разрушений и теперь пытается с помощью вашего авторитета спасти себя”,- отметил Ванецян.
Он заявил, что понимает желание многих в этот трудный момент принести пользу государству и народу, опираясь на свои профессиональные навыки и знания.
“Вы обязательно это сделаете. Очень скоро все сведушие и умелые люди нашей страны, все мы денно и нощно будем работать для восстановления нашей страны, возможно, ее спасения. А сейчас я призываю вас не допустить того, чтобы уходящий предатель использовал ваше имя в своих личных интересах. Отвергните предателя, чтобы все мы сообща спасли нашу страну”, - сказал Ванецян.