Երեք երեխայի հայր եմ, մարդը ուզում է գա մեր տունը գրավի. Նիկոլ Փաշինյանի աջակիցները Էդմոն Մարուքյանի հասցեին սպառնալիքներ են հնչեցրել 11/19/2020 11:08 | ԼՐԱՀՈՍ
ԼՀԿ ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը՝ խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց, որ երեկ համազգեստով մարդիկ՝ Նիկոլ Փաշինյանի աջակիցները, Հանրապետության հրապարակում իր հասցեին սպառնալիքներ են հնչեցրել։
«Երեկվա ցույցի մասնակիցներից մեկը սպառնում էր, որ տներ է գրավելու, նաև իմ անունն էր տալիս։ Խոսել եմ այն մասին, որ խայտառակ սպառնալիքներ ենք ստանում, շարունակում եմ այդ սպառնալիքները ստանալ, նաև իրավապահներն են տեղեկացված։ Երեկ էլ զինված ուժերի համազգեստով մարդիկ խոսում էին, որ գալու են մեր տունը գրավեն»։
Մարուքյանը տեղեկացրեց, որ հանցագործության մասին հաղորդում են ներկայացնելու։
«Երկրում տիրող անիշխանությունը, որ չկա ոչ մի կարգ ու կանոն, չկա ոչ մի զսպող, ով ինչ ուզում անում է, ում ուզում՝ սպառնում, ում ուզում՝ ծեծում։ Բնականաբար, որևէ մեկին խորհուրդ չեմ տա գա մեր տան վրա, որովհետև սաղ սալամաթ հետ չի գնա»,- ասաց Մարուքյանը։
Ընդդիմադիր պատգամավորը հիշեցրեց, որ ոստիկանապետին դեռևս նոյեմբերի 11-ին հայտնել է, որ սպառնալիքներ է ստանում զանգերի միջոցով, սպառնացողի անձը հայտնի է։
«Տիկին Նազարյանը որ նոր գոռում էր այդ մարդկանց մասին, նրան անվտանգություն են տրամադրել, բնականաբար, ընդդիմադիր գործչին ոչ մի անվտանգություն չի տրամադրվելու։ Այս լարումը երեխաների, ընտանիքի անդամների համար լուրջ խնդիր է։ Մեր հարազատները նայում են ուղղակի սարսափում են, եթե գոնե ոչ անձամբ ես։ Երեք երեխայի հայր եմ, մարդը ուզում է գա մեր տունը գրավի»։

В Армении царит анархия: Марукян заявил о поступающих ему угрозах от сторонников Пашиняна 11/19/2020   12:21  |  Лента новостей
Лидер оппозиционной фракции "Просвещенная Армения" Эдмон Марукян в ходе брифинга в четверг заявил, что сторонники премьер-министра Армении Никола Пашиняна в камуфляже накануне на Площади Республики озвучивали угрозы в его адрес.
“Один из участников вчерашнего митинга угрожал захватить дома представителей оппозиции, прозвучало также и мое имя. Я говорил о том, что мы получаем позорные угрозы, продолжаем их получать. Об этом осведомлены и правоохранители. А вчера люди в военной форме говорили о том, собираются захватить мой дом”, - сказал Марукян.
Депутат сообщил, что подал заявление о преступлении.
По его словам, в Армении царит анархия,  творят, что хотят, угрожают кому хотят, бьют кого хотят», - заявил депутат, напомнив, что еще 11 ноября проинформировал главу Полиции об поступающих по телефону угрозах; личность угрожавшего установлена.
“Это серьёзная проблема для наших семей, мы постоянно находимся в напряжении. Наша безопасность не обеспечена. Наши родственники смотрят на все это и просто приходят в ужас… если даже лично не я. Я - отец трех детей; человек хочет явиться к нам и захватить наш дом”, - сказал Марукян.