Անհապաղ միջոցներ ձեռնարկելու փոխարեն մեր գերեվարված զինծառայողներին գերությունից ազատելու համար, զբաղված են քաղաքական հետապնդումներով. Վանեցյան 11/18/2020   16:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը ժամանաեց ՀՔԾ։ Լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ ռազմական դրության ժամանակ հանրահավաք կազմակերպելու և ռազմական դրության պահանջները խախտելու կասկածանքով մեղադրանք առաջադրելու համար են հրավիրել ՀՔԾ։
«Նպատակը մեկն է՝ կասեցնել քաղաքական ընդդիմախոսների գործութնեությունը, սա հստակ քաղաքական հետապնդում է բոլոր քաղաքական գործիչների նկատմամբ և իշխանությունները՝ փոխանակ զբաղվեն շատ ավելի կարևոր գործերով, որոնցից ամենակարևորը մեր զոհված, գերեվարված և անհայտ կորած զինծառայողների ցուցակի հրապարակումն է։ Իսկ օր առաջ անհապաղ միջոցներ ձեռնարկել մեր գերեվարված զինծառայողներին գերությունից ազատելու համար, նրանք զբաղված են մեր հարկատուների հաշվին քաղաքական հետապնդումներ իրականացնելով»։
Ըստ Վանեցյանի՝ 2,5 տարի բոլոր ուղղություններով, բոլոր գործերով ձախողած մարդը, որն այսօր զբաղեցնում է ՀՀ վարչապետի պաշտոնը, չի կարող որևէ ճանապարհային քարտեզ հրապարակել։
«Այս ծանր օրերին մեզ պետք են մարդիկ, պրոֆեսիոնալ, հայրենասեր, ազգային հայացքներ ունեցող, որպեսզի կարողանան հային հանել այս ծանր և ամոթալի վիճակից։ Նիկոլ Փաշինյանը և իր կառավարությունը բոլոր ուղղություններով արդեն իսկ ձախողել են»։
Իսկ հարցին, որ վարչապետ Փաշինյանը կարծես չի ցանկանում հրաժարական տալ, Արթուր Վանեցյանը նշեց՝ նրան վարչապետ մի կոչեք։
«Նիկոլ Փաշինյանին եկեք վարչապետ չկոչենք, նա այսօր բարոյական իրավունք չունի վարչապետ կոչվելու։ Նա մարդ է , որը զավթել է վարչապետի պաշտոնը և իր գործունեությամբ խորը փոսի մեջ է տանում Հայաստանը և Արցախը ։ Ընդդիմությունը իր գործը անում է, հանրային պահանջի բարձրացման աստիճանի հետ վարչապետը, որը այսօր փորձում է բոլոր քայլերով պահել իշխանությունը, անպայման հրաժարական կտա»։
14:33 18/11/2020  |  ՄեկնաբանությունՎարչապետի աթոռը զբաղեցնող կեղծիքը տակը թրջում է միայն այն մտքից, որ Վանեցյանը կարող է մասնակցնել հանրահավաքին. Խոսնակ

Пашинян толкает Армению и Арцах в пропасть и не имеет морального права именоваться премьером - Ванецян 11/18/2020   16:50  |  Лента новостей
Лидер партии “Отечество” Артур Ванецян прибыл в Специальную следственную службу Армении. В беседе с журналистами Ванецян заявил, что его вызвали в ССС для предъявления обвинения по подозрению в организации митинга и нарушении требований военного положения.
“Цель одна – пресечь деятельность политических оппонентов. Это откровенное политическое преследование в отношении всех политических деятелей, и власти вместо того, чтобы заняться более важными делами, наиболее важным из которых является публикация списка погибших, пленных и пропавших без вести, принять срочные меры по освобождению из плена наших военнослужащих, заняты осуществлением политических преследований за счет налогоплательщиков”, - сказал Ванецян.
По словам Ванецяна, деятельность занимающего сегодня пост премьер-министра человека за два с половиной года была провальной по всем направлениям. По его словам, такой человек не может публиковать какой-либо “дорожной карты”.
“В эти тяжелые дни нам нужны профессионалы, патриоты с национальными воззрениями, чтобы мы смогли вызволить страну из этого трудного и постыдного положения. Никол Пашинян и его правительство уже провалились по всем направлениям”, - отметил он.
На вопрос о том, что премьер Пашинян, похоже, не желает уходить в отставку, Артур Ванецян заявил:“Давайте, не будем называть Никола Пашиняна премьер-министром”.
“Он сегодня не имеет морального права именоваться премьером. Он – человек, который захватил пост премьера, и своей деятельностью толкает Армению и Арцах в глубокую пропасть. Оппозиция делает свое дело. По мере повышения градуса общественного давления премьер, который сегодня пытается всеми способами удержать власть, обязательно подаст в отставку”, - добавил Ванецян.