Ուրյան բարձունքի ուղղությամբ ադրբեջանական ուժերի գրոհ ձեռնարկելու մասին լուրն ապատեղեկատվություն է․ ՊԲ-ն հերքում է 11/17/2020 13:35 | ԼՐԱՀՈՍ
Սոցիալական ցանցերում տարածված տեղեկատվություններն այն մասին, թե իբր ադրբեջանական ուժերը գրոհ են ձեռնարկել Ուրյան բարձունքի ուղղությամբ, իսկ Ղուշչյուլլարի հատվածում ՊԲ 200 զինծառայող հայտնվել է շրջափակման մեջ, կատարյալ ապատեղեկատվություն է: Այս մասին հայտնում է ՊԲ-ն։
Ինչպես այսօր ավելի վաղ հաղորդել էինք, հրադադարի պահպանման ռեժիմը շարունակում է պահպանվել: Կոչ ենք անում հետևել բացառապես պաշտոնական լրահոսին:

Армия обороны Арцаха опровергла информацию о "попавших в окружение 200 военнослужащих" 11/17/2020 13:54 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Армия обороны Арцаха назвала дезинформацией тиражируемые в социальных сетях сведения о том, что якобы азербайджанские силы предприняли атаку в направлении высоты Урян.
В пресс-службе ведомства также отметили, что не соответствуют действительности и сообщения, согласно которым порядка 200 военнослужащих Армии обороны Арцаха якобы оказались в окружении на участке Гушчюллар.
“Как уже ранее мы проинформировали, режим прекращения огня продолжает соблюдается”, - говорится в сообщении.