Նոյեմբերի 11-ին Գորիս-Շուշի ճանապարահատվածում անհայտ կորել է 10 քաղաքացի. Հայաստանը դիմել է ՄԻԵԴ 11/17/2020   10:40  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Փաշինյանի ստորագրած զինադադարի հայտարարությունից հետո` նոյեմբերի 11-ին, Գորիս-Շուշի ճանապարահատվածում անհայտ կորել է 10 քաղաքացի: Այս մասին հայտնում է ՄԻԵԴ-ում ՀՀ ներկայացուցչությունը:
«ՄԻԵԴ է ներկայացվել Ադրբեջանի նկատմամբ հրատապ միջոց կիրառելու դիմում, որով պահանջվել է քայլեր ձեռնարկել ապահովելու նոյեմբերի 11-ին Գորիս-Շուշի ճանապարահատվածում անհայտ կորած 10 քաղաքացիների կյանքի իրավունքը և զերծ մնալ նրանց նկատմամբ անմարդկային վերաբերմունքից», - նշված է հայտարարության մեջ:
18:00 16/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Տոնոյանը հրաժարականի դիմում չի գրել. ՊՆ խոսնակը հերքում է
17:54 16/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀարթակում հավաքված որևէ քաղաքական ուժ չի ձգտում իշխանության. Նաիրա Զոհրաբյան

10 граждан пропали без вести на трассе Горис-Шуши 11 ноября: Армения обратилась в ЕСПЧ 11/17/2020   10:52  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
10 граждан без вести пропали на трассе Горис-Шуши 11 ноября после  подписанного Пашиняном заявления о прекращении огня, сообщает представительство Армении в Европейском суде по правам человека(ЕСПЧ).
“В ЕСПЧ представлено заявление о применении в отношении Азербайджана срочной меры, которым требуется предпринять меры для обеспечения права 10  без вести пропавших на трассе Горис-Шуши граждан на жизнь и оградить их от бесчеловечного обращения”, - говорится в заявлении.
17:22 16/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Путин и Макрон обсудили ситуацию в Арцахе
17:04 16/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020В Кремле прокомментировали указ Эрдогана об отправке военных в Азербайджан