Նիկոլ Փաշինյանը կրկին բացահայտ ստում է 11/16/2020   13:38  |  Քաղաքական
Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասուլիսի ընթացքում հայտարարել է, թե բռնությունը դատապարտող հայտարարություններ ընդդիմության կողմից չի եղել` այդպիսով հերթական անգամ բացահայտ ստելով:
«Երբ հարձակման ենթարկվեց կառավարության և ԱԺ շենքը, «Կոնդի առանձնատների» ՊՈԱԿ-ը, այդ բռնությունները քաղաքական ուժերի կողմից դատապարտման չարժանացան», - այսօրվա ասուլիսում հայտարարել է Փաշինյանը, ինչն ակնհայտորեն չի համապատասխանում իրականությանը:
Նշված գործողությունները նուն օրը դատապարել են թե ՄԻՊ-ը, թե ընդդիմադիր գործիչները, ինչպես օրինակ «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը: Այսպես`  նոյեմբերի 10-ին «Պրեսսինգ» հաղորդման ժամանակ Ա.Վամեցյանը հայտարարել էր, որ խիստ դատապարտելի էր բռնությունը, Արարատ Միրզոյանին ծեծի ենթարկելը:
«Ազատության» եթերում եւս Վանեցյանը  հայտարարել է, որ դատապարտում են բռնությունը, օրենքի խախտումները, բոլոր քայլերն միտված են եղել ամբոխին և իրավիճակը մայրաքաղաքում հանգստացնելուն։
Այլ կերպ ասած՝ Նիկոլ Փաշինյանը հերթական սուտն է տարածում՝ ներքաղաքական լարվածությունը մեծացնելու համար։

Никол Пашинян снова откровенно лжет(ВИДЕО) 11/16/2020   13:56  |  Политика
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе сегодняшней пресс-конференции посетовал на отсутствие заявлений со стороны оппозиции, осуждающих акты насилия, тем самым в очередной раз откровенно солгав.
“Когда атаковали здание правительства и НС, ГНКО “Частные дома Конда”, то эти случаи насилия не удостоились осуждения со стороны политических сил”, - сказал Пашинян, что явно не соответствует действительности
Упомянутые им действия в тот же день были осуждены как Защитником прав человека, так и, например, председателем партии “Отечество” Артуром Ванецяном. Так, 10 ноября в ходе интервью программе “Прессинг” А. Ванецян заявил, что строго осуждает насилие, избиение спикера парламента Армении Арарата Мирзояна.
Кроме того, в эфире радиостанции “Азатутюн” Ванецян заявил, что осуждает насилие, нарушение закона и что их шаги были нацелены на умиротворение толпы и стабилизацию ситуации в столице.
Иными словами, Никол Пашинян тиражируют очередную ложь для нагнетания внутриполитической напряженности.