«Եղնիկներ»-ում ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակելու են իրականացնել մարտական հերթապահություն. ՊԲ 11/13/2020   15:35  |  Մեկնաբանություն
Համացանցում ակտիվորեն շահարկվող լուրերն այն մասին, թե իբր «Եղնիկներ»-ի զորամասի մարտական հերթապահություն իրականացնող անձնակազմը պետք է լքի զբաղեցրած դիրքերը և որին իբր ընդդիմանում է հրամանատար Կարեն Ջալավյանը, իրականությանը չի համապատասխանում: Այս մասին հայտնում է Պաշտպանության բանակը։
«Տվյալ տեղամասում ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում և շարունակելու են իրականացնել մարտական հերթապահություն»,-հայտնում են ՊԲ-ից:

Состав воинской части “Ехникнер” продолжит нести боевое дежурство на своем участке – Минобороны Арцаха 11/13/2020   16:09  |  Комментарий
Министерство обороны Республики Арцах заявляет, что состав воинской части “Ехникнер” продолжит нести боевое дежурство на своем участке.
“Активно муссируемые в Сети слухи о том, что якобы состав воинской части “Ехникнер”, несущий боевое дежурство, должен покинуть занимаемые позиции, чему якобы противится командир Карен Джалавян, действительности не соответствуют. Подразделения Армии обороны на данном участке продолжают и продолжат нести боевой дежурство”, - говорится в сообщении, опубликованном на странице АО в Facebook.