ԱԱԾ-ն Դաշնակցության գրասենյակից բերման ենթարկեց Արծվիկ Մինասյանին, Արսեն Բաբայանին 11/12/2020 12:15 | Քաղաքական
Քիչ առաջ ԱԱԾ ներկայացուցիչները ՀՅԴ գրասենյակում էին՝ ԱԱԾ հրավիրեցին ՀՅԴ ԳՄ անդամ Արծվիկ Մինասյանին։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ԳՄ անդամ Լիլիթ Գալստյանը։
«Նրանք հանդիպեցին նաև Արսեն Բաբայանին և «Ազգային օրակարգ» կուսակցության քաղաքական խորհրդի նախագահ Արա Հակոբյանին և ինչպես հասկանում եք քաղբանտարկյալների բույլը Հայաստանում մեծանում է։ Հայաստանում քաղբանտարկյալներ ունենք երեկվանից, որովհետև դեռ մեր հանրահավաքը չսկսած արդեն Ազատության հրապարակում սկսվել էր այլախոհների որսը»,-ասաց Լիլիթ Գալստյանը՝ նշելով, որ այս ամենին գնահատականը մեկն է՝ Արցախում սև գործը կատարած քաղաքական իշխանությունը որոշել է նաև Հայաստանում որդեգրել ռեպրեսիաների, քաղաքական բռնաճնշումների քաղաքականություն։
Լիլիթ Գալստյանը նշեց, որ շարունակելու են ղեկավարել բողոքի ալիքները, քանի որ իրենք չեն պատրաստվում հաշտվել պատմության մեջ արձանագրված այս սև էջին. «Մեզ համար թանկ են մեր երազանքները, մեր որդիների թափված արյունը, մեզ համար թանկ է մեր երկրի ճակատագիրն ու արժանապատվությունը»,-հավելեց Լիլիթ Գալստյանը։

СНБ Армении подвергла приводу Арцвика Минасяна и Арсена Бабаяна 11/12/2020 12:41 | Политика
Представители Службы национальной безопасности Армении прибыли в офис АРФ “Дашнакцутюн”; члена верховного органа АРФД Арцвика Минасяна вызвали в СНБ. Об этом на пресс-конференции сообщила член верховного органа АРФД Лилит Галстян.
“Они также встретились с Арсеном Бабаяном и председателем политсовета партии “Национальная повестка” Ара Акопяном. Как я понимаю, политзаключенных в Армении становится больше. Политзаключенные были у нас еще со вчерашнего дня, потому что еще до старта нашего митинга на Площади Свободы началась охота инакомыслящих”, - заявила Галстян, отметив, что оценка всему этому одна: политическая власть, наделавшая черных делов в Арцахе, решила и в Армении взять на вооружение политику репрессий и политического давления.
Как сообщила Галстян, они продолжат руководить волной протеста, потому они не собираются мириться с этой черной страницей истории. “Нам дороги наши мечты, кровь наших детей. Нам дорога судьба и достоинство нашей страны”, - добавила Лилит Галстян.