Դեռ ունենք շանս՝ փոխելու Նիկոլի ստորագրած դավաճանական խայտառակ փաստաթուղթը. «Հայրենիք» 11/12/2020 15:58 | Քաղաքական
Քիչ առաջ խոսեց դավաճան Նիկոլ Փաշինյանը, որը ինչպես 2.5 տարի, այնպես էլ 44 օր ստեց ծայրից ծայր։ Նույնիսկ չենք անդրադառնում դավաճանի ասածներին, որովհետև դրա ժամանակը չկա։Քիչ առաջ նման հայտարարությամբ է հանդես եկել «Հայրենիք» կուսակցությունը` նշելով, որ դրան կանդրադառնանք 3 օր անց։ Իսկ հիմա՝ կարևորի մասին։
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, մարդի՛կ, որոնք ցավից դեռ չեն կարողանում մտածել կամ արդեն գոռում են այդ նույն ցավից, փորձե՛ք հասկանալ և ընկալել մեր խոսքը:
Մենք հայրենիք ենք կորցնում, ու դա հասկանում են շատերը, որոնք ուշադիր կարդացել են հայտնի հայտարարությունը։ Բայց նույնիսկ այժմ կա լուծում։
Վիճակն անելանելի չէ։ Դեռ կա հնարավորություն առանց պատերազմի փոքրիշատե մեղմել իրավիճակը և այս խայտառակ պայմանավորվածությունները։
1. Դեռ ունենք շանս՝ փոխելու Նիկոլի ստորագրած դավաճանական խայտառակ փաստաթուղթը:
2. Դեռ մինչև նոյեմբերի 15-ը կարելի է բանակցել և փորձել հնարավորինս հասնել բարելավումների Հադրութ քաղաքի և շրջանի, Մարտունու շրջանի կորցրած հատվածների, Շուշիի, Արցախի կարգավիճակի հարցը քննարկման դաշտ վերադարձնելու հարցերով, ինչպես նաև հստակորեն ամրագրել Արցախի անվտանգության, միջազգային նորմերին համապատասխան՝ մարդկանց անվտանգության և սեփականության հետ կապված իրավունքների պաշտպանության հարցերը:
3. Դեռ հնարավոր է ամրագրել և երաշխավորության հիմք ստանալ Ն. Փաշինյանի դավաճանական ստորագրությամբ հանձնված տարածքների պատմամշակութային մեր կոթողների և գերեզմանների անվտանգության հարցով:
4. Ամենակարևորը՝ դեռ կարող ենք Նիկոլի ստորագրած այս խայտառակ քարտեզից իսպառ ջնջել բոլոր հիշատակումները Հայաստանի Հանրապետության հետ կապված՝ ոչ մի Մեղրի ու ոչ մի ճանապարհ Մեղրիով:
5. Վերջապես՝ դեռ կարելի է ապահովագրել Արցախի բնակչությանը և ՀՀ-ին ապագայում, ավելի ճիշտ՝ արդեն ներկայում թշնամու երկրի նկատմամբ որևէ գույքային ու ֆինանսական պարտավորությունից, ինչի գործընթացը նրանք արդեն սկսել են` ցանկանալով մեծ ֆինանսական պարտավորություն դնել ՀՀ-ի վրա:
Ցավում ենք բոլոր նրանց համար, ովքեր հավատացին Նիկոլին և նրան հայրենիք վստահեցին: Իսկ նա կործանեց ամեն ինչ և մեր հայրենիքի մի հատվածը նվիրեց թուրքին: Նրա քայլերը ցույց տվեցին դավաճանի իրական դեմքը:
Փաստ է, որ երկրի ներկայիս վարչապետը չունի ո՛չ փորձ, ո՛չ կարողություն, ո՛չ էլ, պարզվում է, ցանկություն ինչ-որ բան փոխելու: Նիկոլ Փաշինյանն ինքը թուրքի առաջ ծնկած, հերոս տղաների կյանքն ու արժանապատվությունը գետնով տված ու խայտառակ պայմաններով կապիտուլյացիան ստորագրած «ղեկավար» է, որը բարոյական իրավունք չունի անգամ շարունակելու պաշտոնավարումը: Ոչ ոք, լսու՞մ եք, ոչ ոք հաշվի չի նստի նման պարտված, բարոյական բոլոր նորմերն անցած մեկի հետ:
Սթափ, գոնե կյանքում մի անգամ սթափ դատենք ու փորձենք փրկել հայրենիքը, քանի դեռ կա հնարավորություն ու գոնե մի քիչ ժամանակ:

Еще есть шанс изменить подписанный Пашиняном позорный документ - партия Ванецяна 11/12/2020   16:44  |  Политика
Немногим ранее говорил предатель Никол Пашинян, который, как два с половиной года, так и 44 дня, с начала до конца лгал. Мы даже не станем комментировать высказывания предателя, потому что сейчас не время, заявили в  партии “Отечество”, отметив, что вернутся к этой теме через три дня. В заявлении говорится:
“Дорогие соотечественники, люди, которые от боли еще не могут думать или уже кричат от той же боли, попытайтесь понять и воспринять наше слово.
Мы теряем родину, и это понимают многие, которые внимательно прочли известное заявление. Но даже сейчас есть решение. Положение не безвыходное. Еще есть возможность без войны немного смягчить ситуацию и эти скандальные договоренности.
1.Еще есть шанс изменить подписанный Николом вероломный позорный документ.
2.Еще до 15 ноября можно вести переговоры и попытаться по возможности добиться улучшения по вопросам о судьбе города Гадрута и районов, потерянного участка Мартунинского района, Шуши,  возвращения вопроса о статусе Арцаха в переговорное поле, а также четко закрепить вопросы, связанные с безопасностью Арцаха, безопасностью людей и защитой прав собственности в соответствии с международными нормами.
3.Еще возможно закрепить и получить основание для гарантии по вопросу наших памятников истории и культуры, наших могил на территориях, которые Пашинян сдал одним вероломным росчерком пера.
4.Самое важно: мы еще можем полностью удалить со скандальной карты все упоминания, связанные с Республикой Армения; никакого Мегри и дороги через Мегри.
5. И наконец, еще можно застраховать население Арцаха и РА в будущем, вернее, уже в настоящем от каких-либо имущественных и финансовых обязательств в отношении вражеской страны, которая уже начала этот процесс, желая возложить на Республику Армения огромные финансовые обязательства.
Нам жаль всех, кто поверил Николу и доверил ему родину. А он погубил все и подарил часть нашей родины турку. Его шаги раскрыли истинное лицо предателя. Это факт, что нынешний премьер страны не обладает ни опытом, ни способностью, ни, как выясняется, желанием что-либо изменить. Никол Пашинян – это вставший на колени перед турком, сравнявший жизнь и достоинство наших героев с землей и подписавший капитуляцию на позорных условиях  “руководитель”, который не имеет морального права продолжать править. Никто, слышите, никто не может считаться с кем-то, кто потерпел такое поражение, переступил через все моральные нормы.
Хотя бы раз в жизни трезво рассудите и попытайтесь спасти родину, пока есть еще возможность и хоть какое-то время".