Մինչ Ջաբրայիլի անկումը Պուտինն առաջարկել ա 5 շրջան հանձնել՝ օրակարգում թողնելով Արցախի կարգավիճակի հարցը․ Էլբակյան 11/11/2020   17:25  |  Մեկնաբանություն
Քաղաքագետ Էգար Էլբակյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է․
«Դեռ նախքան Ջաբրայիլի անկումը ՌԴ նախագահն առաջարկել ա 5 շրջան հանձնել՝ օրակարգում դեռևս թողնելով Արցախի կարգավիճակի հարցը։ Հետևել ա պատասխան, որ мы стоим насмерть։ Մի հատ էլ ա ասվել մոտավորապես հետևյալը՝ «աչքիս լույսը չես, բայց լսի ինձ, ավելի վատ ա լինելու»։ Չի լսել։
Հետո արդեն, երբ սկսել ա բանը բանից անցնել, մեղայականով զանգել ա՝ խնդրելով փրկել՝ դրա դիմաց առաջարկելով … Հայաստանում շատացնել ռուսական դպրոցները։
Սրա համար է՞լ են ջոկատները մեղավոր։ Պատկերացնո՞ւմ եք՝ իմ պես ինֆորմացված մարդիկ սկսեն հերթով խոսել…»։

До падения Джабраила Путин предлагал сдать 5 районов, оставив на повестке дня вопрос о статусе Арцаха - Элбакян 11/11/2020   17:52  |  Комментарий
“До падения Джабраила президент РФ предлагал сдать 5 районов, оставив на повестке дня вопрос о статусе Арцаха. На это последовал ответ: мы стоим насмерть. Еще раз было сказано следующее: послушай, будет хуже”, - пишет политолог Эдгар Элбакян на своей странице в Facebook.
"После этого, когда ситуация была критичной, позвонил и стал просить и помощи, предлагая взамен…увеличить число русских школ в Армении. И в этом отряды виноваты? Представляете, если такие информированные граждане, как я, начнут по очереди говорить…", - написал Элбакян.