Պատրաստ եմ ընդունելու ՀՀ Ազգային ժողովում ներգրավված քաղաքական ուժերի ղեկավար կազմերին և արտախորհրդարանական ուժերին. ԱՀ նախագահ 11/10/2020 14:53 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան էջով տեղեկացրել է, որ նոյեմբերի 11-ին, պատրաստ է ընդունելու ՀՀ Ազգային ժողովում ներգրավված քաղաքական ուժերի ղեկավար կազմերին.
«Ստեղծված բարդ քաղաքական իրավիճակը մեր իրականության մեջ ինքնաբերաբար նոր օրակարգ է ձևավորել: Այն հայկական քաղաքական դաշտի հիմնական դերակատարների հետ քննարկելու և եղած ամբողջ տեղեկատվությունը ներկայացնելու նպատակով դիմում եմ ՀՀ խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերին՝ Ստեփանակերտ այցելելու և տեղում քննարկումներ ծավալելու համար:
Վաղը՝ նոյեմբերի 11-ին, պատրաստ եմ ընդունելու ՀՀ Ազգային ժողովում ներգրավված քաղաքական ուժերի ղեկավար կազմերին:
Այնուհետև հանդիպումների շարքը, ըստ նախատեսվածի, պատրաստ եմ շարունակելու նաև արտախորհրդարանական ուժերի հետ»,- գրել է նախագահը։

Президент Арцаха пригласил парламентские силы Армении в Степанакерт и на месте обсудить ситуацию 11/10/2020 15:08 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян сообщил о готовности 11 ноября принять руководящий состав представленных в Национальном собрании Армении политических сил.
“В создавшейся сложной ситуации в нашей действительности невольно формируется новая повестка. Для обсуждения ее с основными акторами на армянской политической арене и представления всей имеющейся информации обращаюсь к парламентским и внепарламентским силам Армении с приглашением посетить Степанакерт и на месте обсудить ситуацию”, - написал Арутюнян на своей странице в Facebook.