17 կուսակցություն հայտարարել է հանրահավաք հրավիրելու մասին 11/10/2020   15:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ցավոք երեկ գրվեց մեր պատմության ամենաամոթալի էջը: Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել 17 կուսակցությունների խորհուրդը` նոյեմբերի 11-ին հրավիրելով հանրահավաք
« Ռազմաճակատում սեփական արյամբ հող ու պետականություն պաշտպանող զինվորի և մեր բոլորի թիկունքում ազգադավ համաձայնագիր է ստորագրվել: Այս պահին խիստ անհրաժեշտություն է մեր հավաքական միասնականությունը, ներքին խժդժությունների և սադրանքների բացառումը: Վաղը, նոյեմբերի 11-ին, ժամը 13:00-ին Ազատության հրապարակում հրավիրում ենք հանրահավաքի, ուր ձեզ կներկայացնենք ստեղծված իրավիճակից ելքը», - նշված է 17 կուսակցությունների խորհրդի հայտարարության մեջ:

17 политсил Армении проведут митинг на Площади Свободы 11/10/2020   16:52  |  Лента новостей
17 политических сил Армении завтра в 13:00 проведут митинг на Площади Свободы в Ереване. Политические силы приглашают на него граждан с целью представления выхода из сложившейся ситуации.
“За спиной воина, защищавшего собственной кровью землю и государственность, и за нашей спиной было подписано предательское соглашение. В данный момент крайне важна необходима сплоченность, исключение распрей и провокаций”, - говорится в сообщении.
Напомним, вчера эти силы выступили с совместным заявлением, потребовав от премьера РА Никола Пашиняна и его правительства минутой ранее подать в отставку.