Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ 11/09/2020 10:28 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Նոյեմբերի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական մարտեր են վարել ճակատային գծի հարավ-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում:
Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ, որի արդյունքում վերջինս, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է: Յուրային զորքերը զբաղեցրել են առավել նպաստավոր բնագծեր: Նշված ժամանակահատվածում ճակատային գծի տարբեր ուղղություններում ոչնչացվել է թշնամական ուժերին պատկանող 1 տանկ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա և 8 անօդաչու թռչող սարք:
Հարավ-արևմտյան հատվածում ընթացող գործողությունների արդյունքում բանակային ստորաբաժանումները առգրավել են նաև թշնամական 1 տանկ և հրետանային միջոցներ: Մարտական գործողությունների վարման ամբողջ ընթացքում հակառակորդը շարունակել է ավիացիոն և հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերին: Առավոտյան ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններով թշնամական ուժերի հարձակման փորձերը վերսկսվել են:

На участке Шуши-Карин так шли ожесточенные бои: противник с крупными потерями отступил - Минобороны Арцаха 11/09/2020   10:45  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В ночь с 8-го на 9-ое ноября и на рассвете подразделения Армии обороны Арцаха вели оборонительные бои на юго-восточном, южном и юго-западном направлениях линии фронта.Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
На участке Шуши-Карин так шли интенсивные бои с обнаруженными вражескими группировками, в результате которых враг понес большие потери и отступил.
"Наши войска заняли более выгодные рубежи. В указанный период на разных направлениях линии фронта были уничтожены принадлежащий силам противника1 танк,  4 единицы автомобильной техники, 8 беспилотных летательных аппаратов. В результате развернувшихся на юго-западном направлении действий армейские подразделения захватили 1 танк и артиллерийские установки противника", - говорится в сообщении.
На всем протяжении боевых действий противник продолжал наносить авиационные и ракетные удары по мирным населенным пунктам Республики Арцах.
"Утром возобновились попытки вражеских сил атаковать по всем основным направлениям линии фронта. Оперативно-тактическая обстановка находится под контролем подразделений Армии обороны Арцаха", - говорится в сообщении Минобороны Арцаха.