«Պաշտպանենք հայրենիքը». SOAD-ի չորս հայ տղաները 15-ամյա դադարից հետո Արցախին նվիրված նոր երգ են թողարկել 11/06/2020 11:39 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Աշխարհահռչակ System of a Down ռոք խումբը 15 տարվա դադարից հետո նոր երգ է թողարկել։ Այս մասին տեղեկացրել է խմբի վոկալիստ Սերժ Թանկյանը։
Երկու երգերը ՝ «Protect The Land» և «Genocidal Humanoidz», խոսում են սարսափելի և լուրջ պատերազմի մասին, որն իրականացվում է Արցախի և Հայաստանի դեմ։
Թանկյանը գրել է, որ Ադրբեջանում Ալիևի և Թուրքիայում Էրդողանի կոռումպացված վարչակարգերը ոչ միայն ուզում են Արցախն ու Հայաստանը որպես իրենցը հայտարարել, այլ կատարում են ցեղասպանական գործողություններ՝ իրենց առաքելությանը հասնելու համար և դրա համար ոչ մի պատիժ չեն ստանում։
«Նրանք իրենց վայրագությունները կատարում են այն ժամանակ, երբ աշխարհը զբաղված է COVID- ով, ընտրություններով և քաղաքացիական անկարգություններով: Նրանք ունեն ռեսուրսներ և իրենց կողմ են ներգրավել հասարակայնության հետ զանգվածային միջոցներին ՝ ճշմարտությունն ու ցեղասպանության իրենց բարբարոսական նպատակը քողարկելու համար»,- գրել է Թանկյանը։
«Protect The Land» տեսահոլովակում խմբի անդամներն օգտագործել են մեկ ամսից ավելի շարունակվող ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի հետևանքով Արցախի ավերածությունների, այնտեղ կռվող զինվորների ու բուժաշխատողների աշխատանքից դրվագներ։ Երգի տեսահոլովակի հաղորդագրությունն է ՝ յուրաքանչյուր հայ կատարում է անձնվեր աշխատանք՝ պաշտպանելով հայրենիքը։
Ըստ երաժշտի՝ Ադրբեջանի ու Թուրքիայի համար խոսքի ազատությունն արժեք չունի։
«Մենք այստեղ ենք ՝ պաշտպանելու մեր հողը, պաշտպանելու մեր մշակույթը և պաշտպանելու մեր ազգը: Աչք փակելու ժամանակը չէ։ Որպես SOAD, սա անհավանական առիթ է ամեն ինչ մի կողմ դնելու և մեր ազգի համար ձայն բարձրացնելու, որպես միասնական չորս հայ տղաներ»։
«Protect The Land» – ը և «Genocidal Humanoidz» – ն այժմ հասանելի են մեր պաշտոնական էջում, որի ողջ հասույթը կփոխանցվի Հայաստան համահայկական հիմնադրամին։

"Защитим Родину": SOAD впервые за 15 лет выпустила две мощные песни про войну в Арцахе 11/06/2020   11:54  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Фронтмен рок-группы System of a Down Серж Танкян сообщил, что группа впервые за 15 лет выпустила две новых песни и посвятила их Арцаху и Армении.
“Эти две песни, "Protect The Land" и "Genocidal Humanoidz" рассказывают о страшной и серьезной войне, которая ведется на нашей культурной родине – в Арцахе и Армении", - написал Танкян на своей странице в Facebook.
По его словам, действующие коррумпированные режимы Алиева в Азербайджане и Эрдогана в Турции не только хотят объявить Арцах и Армению своей собственностью, но и безнаказанно совершают акты геноцида против человечества и природы для достижения своей цели.
“Они делают ставку на то, что мир слишком занят проблемой COVID, выборами и гражданскими беспорядками, чтобы отреагировать на их зверства. У них есть ресурсы, и они предприняли масштабные общественные кампании, чтобы скрыть правду и свою варварскую цель совершить геноцид. Мы здесь, чтобы защитить нашу землю, нашу культуру и нашу нацию. Сейчас не время закрывать глаза”, - написал Серж Танкян на своей странице в Facebook.
По его словам, случившееся стало для SOAD невероятным поводом, чтобы отложить все дела в сторону и выступить за свою нацию все, как один, как четыре армянских парня.
Он сообщил, что "Protect The Land" и "Genocidal Humanoidz" теперь доступны для покупки на нашей официальной странице. Весь доход от выручки  будет передн идут в Всеармянский фонд “Айастан”.