Ադրբեջանը տարածում է կեղծ տեղեկություն. «Հայրենիք» զորախումբը չի ոչնչացվել, այն շարունակում է իրականացնել մարտական առաջադրանքը 11/06/2020   15:25  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
«Հայրենիք» զորախումբը, իբր, ոչնչացվելու վերաբերյալ ադրբեջանական տեղեկատվությունը բացահայտ կեղծիք է և իրականության հետ որևէ աղերս չունի։ Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել կուսակցության նախագահի խորհրդական Վարդան Ոսկանյանը:
«Որպես «Հայրենիք» կուսակցության հանրային կապերի հարցերով պատասխանատու, պաշտոնապես տեղեկացնում եմ, որ ադրբեջանական քարոզչամիջոցների տարածած «տեղեկատվությունն» առ այն, որ «Հայրենիք» զորախումբը իբր ոչնչացվել է, բացահայտ կեղծիք է և իրականության հետ որևէ աղերս չունի։
Զորախումբը, գեներալ Սրթուր Վանեցյանի հրամատարությամբ և առանց մարդկային կորուստների, շարունակում է առաջնագծում հաջողությամբ իրականացնել բոլոր մարտական առաջադրանքները», - հայտարարել է նա։

В партии "Родина" назвали откровенной ложью сообщения Азербайджана об уничтожении отряда Ванецяна 11/06/2020   15:40  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Сообщение Азербайджана о якобы уничтожении отряда партии “Родина” является очевидной ложью и не имеет ничего общего с реальностью. Об этом заявил советник председателя партии Вардан Восканян.
“Как ответственный за связи партии с общественностью официально сообщаю, что распространенная азербайджанской пропагандой “информация” о том, что отряд “Родина” якобы был уничтожен, - откровенная ложь и не имеет ничего общего с реальностью”, - написал Восканян на своей странице в Facebook.
Он сообщил, что отряд под командованием генерала Артура Ванецяна продолжает без потерь в живой силе с успехом выполнять все боевые задания.