Ադրբեջանը եւ Թուրքիան սպառնալիք են Հայաստանի խաղաղության եւ անվտանգության համար. Եվրախորհրդարանի պատգամավոր 11/05/2020 11:23 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Ռոբ Ռոսն աշխարհին կոչ է անում անհապաղ դատապարտել դժվար ու ծանր ժամանակներ ապրող հայերի դեմ ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիան։ Պատգամավորը թվիթերի իր էջում հայերին սատարող տեսաուղերձ է հրապարակել։
«Թանկագին հայեր, դուք ապրում եք աշխարհի համար գրեթե բացառիկ մշակութային նշանակության երկրում։ Հիմա դուք դժվար ժամանակներ եք ապրում, անմեղ մարդիկ բարբարոսական հարձակման են ենթարկվում:
Եվրամիությանը կոչ եմ անում ամենայն խստությամբ դատապարտել Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի ագրեսիան Հայաստանի դեմ։ Այս երկու ռեժիմները սպառնալիք են Հայաստանի խաղաղության եւ անվտանգության համար: Իմ կողմից ես ամեն ինչ կանեմ` Եվրախորհրդարանում հայ ժողովրդի շահերը ներկայացնելու համար։ Ուժեղ մնացեք»,- ասել է նա:

Турция и Азербайджан являются угрозой миру и безопасности Армении – депутат Европарламента 11/05/2020   12:03  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Депутат Европарламента Роб Роос призвал мировое сообщество немедленно осудить азербайджано-турецкую агрессию против армян. Депутат опубликовал в своем микроблоге в Twitter видеобращение к армянам.
"Дорогие армяне, вы живете в стране, обладающей исключительным культурным значением. Сейчас вы переживаете тяжелые времена, невинные люди подвергаются варварским нападениям. Я хочу, чтобы вы знали, что я полностью солидарен с вами», - написал депутат.
Он призвал ЕС самым строгим образом осудить агрессию Турции и Азербайджана.
«Эти два режима являются угрозой миру и безопасности Армении. Со своей стороны, я сделаю все возможное, чтобы представить интересы армянского народа в Европарламенте. У меня была возможность лично ознакомиться с богатой культурой и гостеприимством армян. Мир стал бы намного лучше, если бы больше людей следовали армянским ценностям в качестве морального компаса. Оставайтесь сильными", - сказал европарламентарий.