Կեսգիշերից հետո թշնամական դիվերսիոն խումբը փորձել է հաջողության հասնել Շուշիի ուղղությամբ ու հետ շպրտվել 11/04/2020   09:29  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Գիշերվա ընթացքում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Թշնամին շարունակել է, բացի պաշտպանության բանակի դիրքերից, հրթիռահրետանային կրակի տակ պահել նաև խաղաղ բնակավայրերը: Քաղաքացիական բնակչության շրջանում կան տուժածներ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ պաշտպանության բանակը:
Կեսգիշերից հետո թշնամական դիվերսիոն խումբը փորձել է հաջողության հասնել Շուշիի ուղղությամբ, սակայն, հանդիպելով բանակային ստորաբաժանումների և կամավորականների կազմակերպված դիմադրությանը և կրելով մեծաթիվ կորուստներ, հետ է շպրտվել:
Ներկա պահին հայտնաբերված թշնամական խմբի շրջափակման ու ոչնչացման գործողությունները շարունակվում են:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի ամբողջ երկայնքով վերահսկում են ՊԲ ստորաբաժանումները:

Азербайджанская диверсионная группа отброшена с крупными потерями при попытке добиться успеха в направлении Шуши 11/04/2020   09:36  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Относительно стабильная напряженность в течение ночи сохранялась на всех направлениях линии фронта. Враг продолжил, помимо позиций Армии обороны, наносить ракетные удары также по мирным населенным пунктам. Есть раненые среди гражданского населения. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
После полуночи вражеская диверсионная группа попыталась добиться успеха в направлении Шуши, однако, столкнувшись с организованным сопротивлением подразделений армии и добровольцев и понеся большие потери, была отброшена назад.
“В настоящее время продолжаются действия по окружению и уничтожению вражеской группы. Подразделения Армии обороны Арцаха контролируют оперативно-тактическую ситуацию по всему периметру фронта", - говорится в сообщении.