«Դժոխքի ձոր» դարձած վայրում կոտրվել է հակառակորդի հատուկ էլիտար ստորաբաժանումների ողնաշարը. Սարումյան 11/03/2020 17:22 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հարավային ուղղությամբ հակառակորդի համար «Դժոխքի ձոր» դարձած վայրում կոտրվել է հակառակորդի հատուկ էլիտար ստորաբաժանումների ողնաշարը։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՊԲ մամուլի ծառայության ղեկավար Սուրեն Սարումյանը։
«Ադրբեջանն այնտեղ մարտի էր մտցրել իր բոլոր հատուկ ստորաբաժանումները ՝ թե՛ «Յաշմայի» բրիգադը, թե՛ ծովային հետևակը, թե՛ արաբ վարձկաններին, սակայն մեր ստորաբաժանումների հմուտ գործողությունների արդյունքում հակառակորդն այնտեղ կրել է իրապես մեծաթիվ կորուստներ»,- նշեց նա։
Նրա խոսքով՝ արևելյան ուղղությամբ կատարվել է վերախմբավորում, մասնվորապես, ճակատային մի փոքր հատվածժում մեր ստորաբաժանումները զբաղեցրել են նոր բնագծեր։
«Խոսքը մի փոքր հետ քաշվելու անհրաժեշտության մասին է, սակայն մարտական գործողությունների ընթացքում դա բնականոն է, որևէ խուճապի առիթ չկա, ՊԲ-ն ժողովրդից թաքցնելու ոչինչ չունի»,- նշեց Սարումյանը։

Армия обороны Арцаха сломала хребет элитным азербайджанским спецподразделениям в “Ущелье ада” 11/03/2020   17:43  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Армия обороны Арцаха сломала хребет элитным азербайджанским спецподразделениям в местечке на южном направлении, ставшем для противника “Ущельем ада”. Об этом в беседе с журналистами заявил пресс-секретарь Армии обороны Арцаха Сурен Сарумян.
“Азербайджан там ввел в бой все свои специальные подразделения: как бригаду “Яшма”и морских пехотинцев, так и арабских наемников, однако в результате умелых действий наших подразделений противник понес там действительно многочисленные потери”, - отметил он.
По его словам, на восточном направлении произведена перегруппировка, в частности, на небольшом участке фронта наши подразделения заняли новые рубежи.
“Речь идет о небольшом отступлении, однако это естественно в ходе боевых действий. Повода для какой-либо паники нет. Армии обороны нечего скрывать от народа”, - отметил Сарумян.