ՊԲ-ն ներկայացրել է մարտի դաշտում սխրանքներ կատարած նորօրյա հերոսներին. Պարգևատրվել են բուժծառայողները 11/02/2020 17:11 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Նորօրյա մեր հերոսների մեջ մեծ թիվ են կազմում բուժծառայողները, որոնք , ինչպես միշտ, բարոյական ու մասնագիտական բուրձունքի վրա գտնվելով, նոր նշաձողի են հասցնում ռազմական բժշկի կոչումը: ՊԲ-ն ներկայացրել է մարտի դաշտում սխրանքներ կատարած նորօրյա հերոսներին
Ըստ այդմ՝ վիրավորների տարհանման, վերակենդանացման, անզգայացման, բուժման և հարակից գործընթացներին ակտիվորեն մասնակցելու համար բուժծառայության մայորներ Հովհաննես Ռոբերտի Հովհաննիսյանը, Իշխան Հմայակի Նավասարդյանը և ծառայող Անյուտա Նիկոլայի Թադևոսյանը ներկայացվել են «Արիության համար» մեդալների:
Իսկ բուժծառայության մայորներ Արմեն Արամայիսի Սարգսյանը, Շալիկո Սամվելի Վարդանյանը, Միքայել Հրանտի Հայրիյանը, Նելլի Սլավայի Մանգասարյանը, Կարեն Պետրոսի Ղուկասյանը, Ռուբեն Վլադիկի Խաչատրյանը, ենթասպա Անուշ Միրիկի Հարությունյանը, կապիտան Ռուբեն Ստեփանի Խաչատրյանը, լեյտենանտ Հայկ Ռաֆիկի Սարգսյանը, ծառայող Նարինե Նիկոլայի Սարգսյանը և Ռիմմա Նիկոլայի Բեգլարյանը կպարգևատրվեն «Մարտական ծառայություն» մեդալներով:

Герои нашего времени: группа медиков представлена к наградам за подвиги на поле боя 11/02/2020 17:26 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Группа работников медицинской службы представлена к государственным наградам, сообщает Армия обороны Республики Арцах.
Майоры медслужбы Оганес Робертович Ованнисян, Ишхан Амаякович Навасардян и служащая Анюта Николаевна Тадевосян представлены к медали “За отвагу” за эвакуацию, реанимацию, анестезию, лечение и активное участие в смежных процессах.
А майоры медслужбы Армен Арамаисович Саркисян, Шалико Самвелович Варданян, Микаел Грантович Айрикян, Нелли Славовна Мангасарян, Карен Петросович Гукасян, Рубен Владикович Хачатрян, прапорщик Ануш Мириковна Арутюнян, капитан Рубен Степанович Хачатрян, лейтенант Айк Рафикович Саркисян, служащие Нарине Николаевна Саркисян и Римма Николаевна Бегларян будут награждены медалями “За боевую службу”.