Թշնամական ուժերը շուրջ 10 միավոր տեխնիկայի միջոցով առաջանալու փորձ են ձեռնարկել Ավետարանոց-Սղնախ հատվածում. ՊԲ 11/01/2020 10:40 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Պաշտպանության բանակից հայտնում են, որ գիշերվա ընթացքում մարտերը շարունակվել են հարավ-արևմտյան, հարավ-արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում: Մարտական գործողություններին զուգահեռ թշնամական ուժերը շարունակել են թիրախավորել խաղաղ բնակավայրերը, մասնավորապես հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնելով Մարտունի, Շուշի քաղաքներին և Քարին տակ գյուղին:
Նշված ուղղությունների վրա աշխատող հակառակորդի կրակային դիրքերին ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հասցվել են թիրախային հարվածներ: Թշնամական ուժերը շուրջ 10 միավոր տեխնիկայի միջոցով առաջանալու փորձ են ձեռնարկել Ավետարանոց-Սղնախ հատվածում, սակայն, խոցվելով բանակային ուժերի կողմից և կրելով մեծաթիվ կորուստներ, հետ են շպրտվել:
Առավոտյան թշնամական ուժերը վերսկսել են հարձակողական գործողությունները՝ միաժամանակ շարունակելով հրթիռակոծել խաղաղ բնակավայրերը: ՊԲ-ն լիակատար վերահսկողություն է պահպանում ճակատային գծի ամբողջ երկայնքով՝ վերահսկելով թշնամու բոլոր շարժերն ու ըստ անհրաժեշտության վերջինիս հասցնելով նպատակային հարվածներ:

Азербайджан предпринял попытку продвижения на участке Аветараноц-Сгнах, но был отброшен с крупными потерями 11/01/2020   10:56  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Ночью бои шли на юго-западном, юго-восточном и северном направлениях фронта, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах. Параллельно с боевыми действиями вражеские силы продолжали наносить удары по мирным населенным пунктам, в частности, обстреливали города Мартуни, Шуши и село Карин Так.
Подразделения Армии обороны Арцаха нанесли точечные удары по позициям врага, работающим по указанным направлениям. Вражеские силы, задействовав 10 единиц автотехники, предприняли попытку продвижения на участке Аветараноц-Сгнах, но были подбиты силами Армии обороны Арцаха и, понеся большие потери, были отброшены назад.
Утром вражеские силы возобновили наступление, продолжая обстреливать мирные населенные пункты.
“Армия обороны Арцаха сохраняет полный контроль над всей линией фронта, контролируя все передвижения противника и при необходимости наносит ему прицельные удары", - говорится в сообщении.