Ամեն մեկն, ով քաֆիրի գլուխ կկտրեր, կստանար 100 դոլար. գերեվարված սիրիացի ահաբեկչի հարցաքննությունը 11/01/2020 14:19 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ՊԲ-ի ստորաբաժանումների կողմից մարտական գործողությունների ընթացքում գերեվարվել է հերթական սիրիացի վարձկանը, որը, ինչպես պարզվել է նախնական հարցաքննության ժամանակ, 1988թ. ծնված, Սիրիայի Իդլիբ նահանգի Ջեսրալ Շուուր շրջանի Զիյադիյա գյուղի բնակիչ Յուսուֆ Ալաաբեթ ալ Հաջին է՝ հայտնում են Պաշպանության բանակից:
Ամուսնացած է: ՈՒնի 5 երեխա:
Արցախում, իր խոսքերով, «քաֆիրների» (անհավատների) դեմ կռվելու համար նրան խոստացվել է ամսական 2000 դոլար վարձավճար ու ևս 100 դոլար «պարգևավճար»՝ ամեն «քաֆիրի» գլուխ կտրելու համար:

Минобороны Арцаха опубликовало кадры допроса взятого в плен террориста, воюющего на стороне Азербайджана(ВИДЕО) 11/01/2020   14:55  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В ходе боевых действий подразделениями Армии обороны Арцаха был взят в плен очередной сирийский наемник, воюющий на стороне Азербайджана. Об этом сообщили в пресс-службе Минобороны Арцаха.
Как выяснилось в ходе предварительного допроса, наемника зовут Юсуф Алаабе аль Хаджи, 1988 года рождения. Он является жителем села Зиядия района Джесрал Шуур срийской провинции Идлиб. Мужчина женат, у него пятеро детей.
По словам пленного, за участие в войне против "кафиров" (иноверцев) в Арцахе ему обещали платить $2000 в месяц, а также "премию" в размере $100 за каждую отрубленную голову "кафира".