«Շուշիի ուղղությամբ կատարված հարձակումն ադրբեջանցիների համար դարձավ Դժոխքի ձոր». Սուրեն Սարումյան 11/01/2020 14:32 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Երեկ երեկոյան հակառակորդը փորձել է կատարել հարձակման փորձեր ռազմաճակատի ամբողջ երկարությամբ, այդ փորձերը հատկապես ինտենսիվ են եղել Մարտունու և Շուշիի ուղղություններով։ Մարտունու ուղղությամբ ՊԲ ստորաբաժանումները կատարել են մարտավարական խուսավարումներ՝ առաջնագիծը մարտ վարելու համար ավելի հարմար դարձնելու նպատակով։ Դա մարտավարության մի մասն է։
Երկրորդ ուղղությամբ ՊԲ-ին հաջողվել է գուշակել հակառակորդի հավանական գործողությունները և նրանց առաջ եկող շարասյուներն ու կենդանի ուժը ոչնչացնել մեկ վայրում։
Այդ վայրն այսուհետ ադրբեջանցիները կարող են անվանել Դժոխքի ձոր, որովհետև այդ վայրում ունեցել են մեծաթիվ կորուստներ, և լիովին ձախողվել է նրանց մտահղացումը։
Ներկայումս ՊԲ ստորաբաժանումները վստահորեն զբաղեցնում են իրենց բնագծերը, վերահսկում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և պատրաստ են կասեցնել հակառակորդի բոլոր ոտնձգությունները:

Азербайджанцы попали в "Ущелье ада": замысел противника провалился, он понес крупные потери 11/01/2020   15:14  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Противник вчера вечером предпринял попытки наступления по всей линии фронта. Об этом сообщил пресс-секретарь Минобороны Республики Арцах Сурен Сарумян.
Он рассказал, что особо интенсивные попытки предпринимались в направлении Мартуни и Шуши.
По его словам, в направлении Мартуни подразделения Армии обороны выполнили тактические маневры с целью превращения передовой в более удобное поле для ведения боя. Это часть тактики.
"На втором направлении Армии обороны удалось предугадать вероятные действия противника и уничтожить их продвигающиеся вперед колонны и живую силу в одном месте. Это место с этого момента азербайджанцы могут называть "Ущельем ада", потому что именно там они понесли очень много потерь, и их замысел полностью провалился", - рассказал Сарумян.
Он отметил, что в настоящий момент подразделения Армии обороны уверенно занимают свои позиции, контролируют оперативно-тактическую обстановку и готовы предотвратить любые посягательства противника.