Նիկոլ Փաշինյանը համաձայնել է, որ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն ու Ռոբերտ Քոչարյանը մեկնեն Մոսկվա.խոսնակ 10/30/2020   17:57  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ԼՂՀ երկրորդ եւ երրորդ նախագահներ Արկադի Ղուկասյանը եւ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 20-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ունեցած հանդիպման ժամանակ տեղեկացրել են, որ ՀՀ առաջին եւ երկրորդ նախագահներ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը եւ Ռոբերտ Քոչարյանը ցանկանում են մեկնել Մոսկվա, ինչին Ն.Փաշինյանը համաձայնել է։ Այս մասին հայտարարել է ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գեւորգյանը։
«Ի պատասխան լրատվամիջոցների հարցերի տեղեկացնում եմ, որ ԼՂՀ երկրորդ եւ երրորդ նախագահներ Արկադի Ղուկասյանը եւ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 20-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ունեցած հանդիպման ժամանակ տեղեկացրել են, որ ՀՀ առաջին եւ երկրորդ նախագահներ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը եւ Ռոբերտ Քոչարյանը ցանկանում են մեկնել Մոսկվա՝ ռուսական էլիտայի ներկայացուցիչների հետ ԼՂ շուրջ ստեղծված իրավիճակը քննարկելու եւ քննարկումների արդյունքում Հայաստանի կառավարությանը ստեղծված իրավիճակից կոնկրետ լուծումներ առաջարկելու համար:
ԼՂՀ պաշտոնաթող նախագահները առաջարկել են, որ հնարավոր այցի արդյունքները քննարկվեն Հայաստանի եւ ԼՂՀ նախկին եւ ներկա ղեկավարների հանդիպման ժամանակ: Վարչապետ Փաշինյանը, ընդգծելով, որ չի կարող խոչընդոտ հանդիսանալ ի նպաստ Հայաստանի եւ Արցախի հնարավոր որեւէ քայլի՝ համաձայնել է առաջարկությանը:
Մեր տեղեկություններով պաշտոնաթող նախագահները դեռեւս Հայաստանից չեն մեկնել: Ամեն դեպքում, վարչապետը եւ կառավարությունը բաց են ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման առաջարկների համար եւ երբեք չեն հրաժարվել նման առաջարկների քննարկումից»,- նշել է Մ.Գեւորգյանը:
16:06 29/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանին վերադարձվել է անձնագիրը
14:07 27/10/2020  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՌոբերտ Քոչարանի և մյուսների գործով դատական նիստը նշանակվել է նոյեմբերի 10-ին
10:36 24/10/2020  |  ՄամուլՓաշինյանը Քոչարյանի դիմաց պայմաններ է դրե՞լ. «Հրապարակ»
12:35 22/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ռոբերտ Քոչարյանը Մոսկվա չի մեկնել.Վիկտոր Սողոմոնյանը հերքում է
12:18 21/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանը հանդիպել է Արցախի պաշտոնաթող նախագահներին՝ նրանց նախաձեռնությամբ․ Գրասենյակի ղեկավար. yerevan.today

Пашинян согласился, чтобы Левон Тер-Петросян и Роберт Кочарян отправились в Москву 10/30/2020   18:19  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Второй и третий президенты Арцаха Аркадий Гукасян и Бако Саакян на встрече с премьер-министром Николом Пашиняном 20 октября заявили, что первый и второй президенты Армении Левон Тер-Петросян и Роберт Кочарян хотят отправиться в Москву для обсуждения с представителями российской элиты создавшуюся вокруг Нагорного Карабаха ситуации и по итогам обсуждения предложить правительству Армении конкретные решения по выходу из сложившейся ситуации. Об этом сообщила пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворкян в ответ на поступившие от СМИ вопросы.
Она сообщила, что экс-президенты НКР предложили, чтобы итоги возможного визита были обсуждены с прежними и действующими руководителями Армении и НКР. Премьер Пашинян, подчеркнув, что не может препятствовать какому-либо шагу в пользу Армении и Арцаху, согласился на это предложение.
"По нашей информации, экс-президенты еще не выехали из Армении. В любом случае премьер и правительство открыты для предложений по разрешению создавшейся ситуации и никогда не отказывались от обсуждения подобных предложений", - отметила Геворкян.