Ներկա պահին թշնամական ուժերը համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրներից հրթիռակոծում են Ստեփանակերտ, Շուշի և Մարտակերտ քաղաքները. ՊԲ 10/29/2020 11:18 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ներկա պահին թշնամական ուժերը համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրներից հրթիռակոծում են Ստեփանակերտ, Շուշի և Մարտակերտ քաղաքները: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ-ն։
Հակառակորդը, հերթական անգամ խախտելով միջազգային մարդասիրական և սովորութային իրավունքների պահանջները, կրակի տակ է առել բացառապես խաղաղ բնակավայրերը, ինչի հետևանքով քաղքացիական բնակչության շրջանում կան տուժածներ:
Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը կատարում է հերթական պատերազմական հանցագործությունը: Իրադրության հետագա լարման համար ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի հանցագործ ղեկավարությունը:

Азербайджан из РСЗО “Смерч” обстреливает Степанакерт, Шуши и Мартакерт - Минобороны Арцаха 10/29/2020   11:32  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Вражеские силы из реактивной системы залпового огня “Смерч” в эти минуты подвергает ракетному обстрелу города Степанакерт, Шуши и Мартакерт. Об этом сообщает министерствао обороны Республики Арцах.
Противник, нарушив в очередной раз требование обычных норм международного гуманитарного права, взял под прицел исключительно мирные поселения, вследствие чего среди гражданского населения есть пострадавшие.
“Военно-политическое руководство Азербайджана совершает очередное военное преступление. Ответственность за дальнейшую эскалацию несет преступное руководство Азербайджана”, - отмечается в заявлении.