Արցախին մատուցած բացառիկ ծառայությունների, համար Սուրեն Բարսեղյանին կշնորհվի «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում. Արայիկ Հարությունյան 10/29/2020   23:11  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյաը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.
Որոշմանս համաձայն՝ Հայրենիքի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման գործում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած բացառիկ ծառայությունների, ցուցաբերած քաջության ու անձնական արիության համար Սուրեն Բարսեղյանին (լուսանկարում ինձնից աջ) կշնորհվի «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում, իսկ նրա տեղակալներ Արայիկ Գալստյանին (լուսանկարում ինձնից ձախ) և Անդրանիկ Մկրտչյանին` «Մարտական խաչ» առաջին աստիճանի շքանշաններ:
Սուրեն Բարսեղյանն աշխարհազորային կամավորական ջոկատով սեպտեմբերի 29-ից մարտական դիրքերում է: Երևանում կազմավորված ջոկատը՝ հրամատարի գլխավորությամբ հերոսական բազմաթիվ ռազմագործողությունների հեղինակ է դարձել` հետ մղելով թշնամուն և պատճառելով նրան մեծաքանակ կորուստներ: Տղաներից շատերը ևս ներկայացված են պարգևատրման:
Հպարտ եմ ձեզանով:
Փա՛ռք ու պատիվ մեր Հարենիքի բոլոր պաշտպաններին»:
22:13 29/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Մեր զինված ուժերին հաջողվել է դիրքային բարելավումներ իրականացնել. Ա. Հովհաննիսյան
22:03 29/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Արցախի տարածքում գործող բանկերի տրամադրված վարկերի մասով ռազմական դրության գործողության ողջ ընթացքում չվճարման հետևանքով տույժ-տուգանքներ չեն հաշվեգրվում. Արցախի տեղեկատվական շտաբ
21:08 29/10/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀրազդանի ՋԷԿ-ի թիրախավորման վերաբերյալ սոցցանցերում տարածված լուրերը սուտ են. ԱԱԾ
20:15 29/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ռուսաստանը ստանձնել է Ադրբեջանի հետ Հայաստանի սահմանի հարավային հատվածի անվտանգության պատասխանատվությունը. Սա ռազմական օգնության շրջանակներում է. քաղաքագետ

Араик Арутюнян присвоил командиру отряда ополченцев Сурену Барсегяну высшее звание "Герой Арцаха" 10/30/2020 09:48 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян присвоил командиру отряда ополченцев Сурену Барсегяну высшее звание "Герой Арцаха". Об этом Арутюнян сообщил на своей странице в Facebook.
"Согласно моему решению, за исключительные заслуги перед Республикой Арцах, а также за проявленные храбрость и личное мужество Сурену Барсегяну (на фотографии - справа от меня) будет присвоено высшее звание "Герой Арцаха", а его заместителям - Араику Галстяну (на фотографии - слева от меня) и Андранику Мкртчяну будут вручены ордены "Боевой Крест" первой степени", - написал Арутюнян.
Он рассказал, что Сурен Барсегян с 29 сентября вместе со своим добровольческим отрядом ополченцев находится на боевых позициях .
Сформированный в Ереване отряд во главе с командиром стал инициатором множества боевых операций, в результате которых враг был отброшен назад, неся большие потери. Многие из ребят уже представлены к высоким наградам. Горжусь вами. Слава и честь всем защитникам Отечества!»- написал президент Арцаха,