Ֆրանսիայում թուրքերը` դանակով ու մուրճով զինված, հարձակվել են խաղաղ ակցիա իրականացնող հայերի վրա 10/28/2020   12:30  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ֆրանսիայում բնակվող հայերն այսօր վաղ առավոտից փակել են Ֆրանսիայի գլխավոր մայրուղիներից մեկը՝ պահանջելով արձագանքել թուրքադրբեջանական ագրեսիային և ճանաչել Արցախի անկախությունը:
Տեսանյութում երեւում է, որ թուրքերը ոչ միայն սադրանք են ծրագրել, այլ նաեւ սառը զենքերով զինված հարձակվել խաղաղ ակցիա իրականացնող հայերի վրա։ Մասնավորապես՝  զինված մուրճերով և դանակներով թուրքերը դուրս են եկել մեքենաներից ու, մոտենալով ակցիայի մասնակիցներին,  սկսել  հարվածել:
«Մենք մեզ համար խաղաղ ցույց էինք անում եկան մուրճերով, դանակներով հարձակվեցին մեզ վրա»,- ասաց հայ ցուցարարը:
Տեսանյութում տեսանելի է, որ խաղաղ ակցիայի մասնակից մի քանի հայ երիտասարդ վնասվածք է ստացել, նրանց մոտեցել է  շտապօգնությունը և ոստիկանությունը:

Во Франции турки с молотками и ножами напали на армян, проводивших мирную акцию в поддержку Арцаха 10/28/2020   12:45  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Турки с молотками напали на армян, проводивших мирную акцию в поддержку Арцаха во Франции.
Армяне перекрыли сегодня с утра одну из ключевых автомагистралей во Франции, требуя осудить турецко-азербайджанскую агрессию и признать независимость Республики Арцах.
Инцидент с нападением попал на видео. Судя по кадрам, турки не только спланировали провокацию. В частности, турки, вооруженные молотками и ножами, вышли из автомобилей и, подойдя к участникам акции, стали наносить им удары.
“Мы проводили мирную акцию, когда они с молотками и ножами напали на нас”, - рассказал один представителей армянской общины.
В ходе инцидента несколько участников акции получили травмы. На место происшествия прибыла карета “Скорой помощи” и Полиция.