Ջալալ Հարությունյանի ազատվել է ԱՀ ՊԲ հրամանատարի պաշտոնից պայմանավորված օրերս մարտական դիրքում նրա ստացած վիրավորումով. Արցախի նախագահ 10/27/2020   09:32  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ջալալ Անատոլիի Հարությունյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար - պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնից: Այս մասին հատնում է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը.
Ղեկավարվելով Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 93-րդ հոդվածի 4-րդ կետով և 94-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ ստորագրել եմ հրամանագիր, համաձայն որի` գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Անատոլիի Հարությունյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար - պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնից:
Իսկ մեկ այլ հրամանագրով՝ գեներալ-մայոր Միքայել Ալբերտի Արզումանյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատար՝ նրան շնորհելով գեներալ-լեյտենանտի զինվորական կոչում:
Ջալալ Հարությունյանի ազատման որոշումը պահի հրամայական է՝ պայմանավորված օրերս մարտական դիրքում նրա ստացած վիրավորումով և տարամեկնաբանությունների առիթ չպետք է հանդիսանա:
Ապաքինում եմ մաղթում Ջալալ Անատոլիին և համոզված եմ, որ նա շատ շուտով կվերադառնա հայրենիքին ծառայության:
Վստահ եմ, որ Միքայել Արզումանյանը նոր պաշտոնում գիտակցում է պատասխանատվության աստիճանը և ջանք ու եռանդ չի խնայի, որպեսզի այդ վստահությունն արդարացնի»:
14:46 06/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՋալալ Հարությունյանի նախագահությամբ ՌԽ հեռավար նիստում քննարկվել են տեսադիտարկման համակարգերին վերաբերող թեմաները
13:44 25/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՋալալ Հարությունյանն Արցախի նախագահին ներկայացրել է առաջնագծում տիրող օպերատիվ իրավիճակը

Президент Арцаха освободил Джалала Арутюняна от должности министра обороны из-за ранения 10/27/2020   09:52  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ об освобождении генерал-лейтенанта Джалала Арутюняна от должности министра обороны Арцаха – командующего Армией обороны. Об этом президент Арцаха сообщила на своей странице в Facebook.
Другим указом главы Арцаха генерал-майор Микаел Арзуманян назначен министром обороны Арцаха – командующим Армией обороны. Ему присвоено воинское звание генерал-лейтенанта.
Президент Арцаха пояснил, что решение об отставке Джалала Арутюняна является необходимостью и связано с полученным им на днях на позициях ранением и не должно стать поводом для разного рода комментариев.
“Желаю Джалалу Анатольевичку выздоровления и уверен, что он очень скоро вернется к службе Отечеству. Уверен, что Микаел Арзуманян на новой должности осознает степень ответственности и не пожалеет усилий и энергии, чтобы оправдать это доверие», - подчеркнул президент Арцаха.