ԱՄՆ-ն պետք է շարունակի ճնշում գործադրել Թուրքիայի և Ադրբեջանի վրա, որպեսզի վերջ դնի պատերազմին.Ադամ Շիֆ 10/26/2020   11:24  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆը թվիթերյան իր էջում գրել է.
«Երեկ ես զրուցել եմ Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ՝ Արցախում հրադադարի պահպանման անհրաժեշտության, ինչպես նաև Թուրքիայի և Ադրբեջանի շարունակվող կատաղի ագրեսիայի մասին»,-գրել է Ադամ Շիֆը:
Նա նաև ընդգծել է, որ ԱՄՆ-ն պետք է շարունակի ճնշում գործադրել Թուրքիայի և Ադրբեջանի վրա, որպեսզի վերջ դնի պատերազմին:
10:53 26/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Դոնալդ Թրամփն այսօր Նյու Հեմշիրում ակնարկեց, որ ԱՄՆ-ն կարող է ճանաչել Արցախի անկախությունը. Լիլիթ Մակունց

США должны продолжать оказывать давление на Алиева и Эрдогана для прекращения этой войны - Адам Шифф 10/26/2020   14:55  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
США должны продолжить оказывать давление на президента Азербайджана Ильхама Алиева и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана для прекращения войны в Арцахе, написал влиятельный американский конгрессмен Адам Шифф в своем микроблоге в Twitter Адам Шифф.
“Вчера я беседовал с главой МИД Армении Зограбом Мнацаканяном об усилиях по обеспечению режима прекращения огня в Арцахе, а также о продолжающейся смертоносной агрессии Азербайджана и Турции. США должны продолжать оказывать давление на Алиева и Эрдогана, чтобы прекратить эту войну”, – отметил Адам Шифф.