Հակառակորդը «Սերչ» է կիրառել Մարտունու շրջանի Զարդարաշեն գյուղի ուղղությամբ.ՊԲ 10/26/2020 14:20 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Չնայած ԱՄՆ-ում ձեռք բերված հրադադարի մասին նոր պայմանավորվածությանը՝ ադրբեջանական ուժերը գրոհ են ձեռնարկել հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկի առաջնագծի ուղղությամբ՝ շարունակելով հրետակոծել նաև խաղաղ բնակավայրերը: Մասնավորապես ժամը 13:50-ի սահմաններում հակառակորդը «Սերչ» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգից 1 հրթիռ է արձակել Մարտունու շրջանի Զարդարաշեն գյուղի ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունը։
ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանական մարտեր են մղում թշնամական ուժերի գրոհները կասեցնելու և վերջինիս ելման դիրքեր հետ շպրտելու համար:

Азербайджан предпринял новую атаку и обстрелял из РСЗО “Смерч” село в Арцахе 10/26/2020   14:32  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Несмотря на достигнутую в США новую договоренность о прекращении огня, азербайджанские силы предприняли атаку в направлении передовой одной из воинских частей, расположенных в юго-восточной части, продолжая подвергать артобстрелу мирные населенные пункты. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
В частности, около 13:50 противник выпустил одну ракету РСЗО “Смерч” в направлении села Зардарашен Мартунинского района.
Подразделения Армии обороны ведут оборонительные бои, чтобы остановить атаки вражеских сил и отбросить их на исходные позиции.