Հրետանի է կիրառվել ՄարտունուԿարմիր Շուկա, Թաղավարդ, Գիշի, Սպիտակաշեն, Ասկերանի Ավետարանոց գյուղերի ուղղությամբ 10/25/2020 09:41 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հոկտեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերվա ընթացքում Ադրբեջանը շարունակել է հրետակոծել հայկական բնակավայրերը: Այս մասին հայտնում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ`հրետանի է կիրառվել Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա, Թաղավարդ, Գիշի, Սպիտակաշեն համայնքների ու Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղի ուղղությամբ:
Ընդ որում, թշնամական ուժերը նշանառության տակ են վերցրել ոչ միայն խաղաղ բնակավայրերը, այլև այդ համայնքների հարակից տարածքները՝ անտառներով ու գյուղատնտեսական նշանակության դաշտավայրերով:

Азербайджан ночью подверг артобстрелу села Арцаха и сельхозугодья 10/25/2020   09:49  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В ночь на 25-ое октября Азербайджан продолжал обстреливать армянские населенные пункты,сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
"Артиллерия применялась в направлении общин Кармир Шука, Тагавард, Гиши, Спитакашен Мартунинского района и села Аветараноц Аскеранаского района", - говорится в сообщении на странице ведомства в Facebook.
При этом вражеские силы взяли под прицел не только мирное население, но и прилегающие к общинам территории вместе с лесами и сельхозугодьями.
“В указанных населенных пунктов никаких военных объектов нет. Потерь и пострадавших среди гражданского населения нет”, - говорится в сообщении.